Njoftime

    Pėr abonimet nė Fletoren Zyrtare

    Qendra e Botimeve Zyrtare njofton tė gjithė tė interesuarit pėr abonimet nė Fletoren Zyrtare, se fushata e abonimeve mbyllet me datė 31.01.2018.

    Tė interesuarit mund tė paraqiten pranė zyrave tona ose pranė Postės Shqiptare pėr tė bėrė abonimin.Fletorja Zyrtare e Fundit

Fletore Zyrtare 24 E mėrkurė, 21 shkurt 2018

Dekret i Presidentit nr.10730, datė 14.2.2018 "Pėr dhėnie tė shtetėsisė shqiptare".

Vendim i Kėshillit tė Ministrave nr.81, datė 14.2.2018 "Pėr krijimin, organizimin dhe funksionimin e Agjencisė sė Blerjeve tė Pėrqendruara".

Udhėzim i ministrit tė Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural nr.58, datė 8.2.2018 "Pėr pėrdorimin e ėmbėlsuesit ushqimor "E 955 Sucralose", nė produktet ushqimore".

Udhėzim i ministrit tė Arsimit, Sportit dhe Rinisė nr.1, datė 12.2.2018 "Pėr disa ndryshime nė udhėzimin nr. 25, datė 10.11.2017, "Pėr regjistrimin e formave tė diplomave dhe certifikatave nė regjistrin shtetėror tė diplomave dhe tė certifikatave pėr arsimin e lartė dhe kėrkimin shkencor"".

Urdhėr i ministrit tė Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural nr.62, datė 9.2.2018 "Pėr miratimin e rregullave pėr marrjen e masave pėr eliminimin e kafshėve".

Vendim i Gjykatės Kushtetuese nr.4, datė 14.2.2018 "Me objekt shfuqizimin si antikushtetues tė nenit 91/4, tė ligjit nr. 7703, datė 11.5.1993, "Pėr sigurimet shoqėrore nė Republikėn e Shqipėrisė", nė pjesėn ku parashikon se vetėm femrat mund tė pėrfitojnė periudhė sigurimi pėr efekt llogaritjeje pensioni, pėr afatin e kryerjes sė studimeve tė shkollės sė lartė, duke pėrjashtuar nga kjo e drejtė meshkujt".

Vendim i Entit Rregullator i Sektorit tė Furnizimit me Ujė dhe Largimit e Pėrpunimit tė Ujėrave tė Ndotura nr.2, datė 19.1.2018 "Pėr licencimin e shoqėrisė Ujėsjellės-Kanalizime Himarė".

Vendim i Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve nr.10, datė 19.2.2018 "Pėr dhėnien e mandatit tė deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, kandidatit tė listės shumemėrore tė Partisė Demokratike, Qarku Berat, pėr plotėsimin e vakancės sė njoftuar nga Kuvendi i Shqipėrisė".

Kėrkesė pėr shpalljen tė vdekur KERKESE "Kėrkesė pėr shpalljen tė vdekur tė shtetasit Fejzo Veip Kucuku".

Fletore Zyrtare 23 E martė, 20 shkurt 2018

Vendim i Kėshillit tė Ministrave nr.87, datė 14.2.2018 "Pėr miratimin e planit tė zhvillimit tė sektorit tė gazit natyror nė Shqipėri dhe identifikimin e projekteve prioritare".