D E K R E T

Nr. 2593, datė 6.2.1958

 

Mbi ndarjen administrative tokėsore tė Republikės Popullore tė Shqiperisė.

 

Nė mbėshtetje tė nenit 71 tė Kushtetutės sė Republikės Popullore tė Shqipėrisė,

PRESIDIUMI I KUVENDIT POPULLOR

 

V e n d o s i:

 

Neni 1

 

Republika Popullore e Shqipėrisė ndahet nė rrethe, qytete, Iokalitete dhe fshatra sipas tabelės qė vijon:

 

I.   RRETHI I BERATIT

 

a)         Qyteti i Beratit (me 5 lagje qyteti)

b)         Qyteti Stalin (me 3 lagje qyteti)

c)         Lokaliteti i Qendrės:

(me qendėr e Berat)

1. Bilēa                                    7. Palikeshti                13. Velabishti

2. Droboniku                            8. Qereshniku              14. Veterriku

3. Duhanasi                              9. Remanico                15. Vodeza e Sipėrme

4. Dushniku                              10. Starova                   16. Vodica

5. Gjeroveni                             11. Ullinjasi                  17. Zhitomi i vogėl

6. Orizaj                                  12. Uznova

 

ē) Lokaliteti i Bardhajt:

1. Bardhaj (Q)                          5. Krėkėza                     9. PėIIumbasi

2. Belesova                               6. Lumasi                     10. Sheqeza

3. Katundasi                             7. Luzaj                        11. Zelevizhda

4, Koriteza                               8. Pashtraj

 

d) Lokaliteti i Kutalisė:

1. Ēlirimi                                 5. Hinga                       9. Pobrati

2. Drenovica                            6. Kuēi                         10. Protoduari

3. Dronofosi                             7. Kutallija (Q)             11. Samatica

4. Goriēani                               8. Malas—Gropa          12. Slanica

                                                                                    13. Sqepuri

 

dh) Lokaliteti i Paftalit:

1. Galina                                  6. Mbolani                    10. Sadovica

2. Kamēishti                             7. Mbreshtani               11. Sinja

3. Levani —Plak                       8. Osmėnzeza              12. Velēani

4. MaIi—Bardhė                       9. Paftali (Q)                13. Veleshnja

5. Mbjeshova

 

e) Lokaliteti i Perondisė:

1. Driza                                   6. Goraj                      11. Perondia (Q)

2. Feras—Kozaria                    7. Kozara—Avaleas    12. Salē—Kozare


3. Fier—Mimari                       8. Kozare                    13. Velagoshti

4. Frashėri                               9. Lapardhaja              14. Vlashuku

5. Gegaj                                   10. Morava

 

 

 

 

ė) Lokaliteti i Roshnikut:

1. Balibardha                            5. Karkanjozi                 9. Perisnaka

2. Bogdani i sipėrm                   6. Kostreni i math         10. Qafdardha

3. Bogdani i poshtėm                 7. Kostreni i vogėI        11. Roshniku (Q)

4. Dardha                                 8. Mimiasi                   12. Vojniku

 

f) Lokaliteti i Tėrpanit:

1. Ēorogjafi                              6. Paraspuari               11. Tėrpani (Q)

2. Dodoveci                              7. Plashniku i math      12. Tozhari

3. MoIinati                               8. Plashniku i vogėl      13. Vokopola

4. Molishti                                9. Rehova                    14. Zgėrbonja

5. Panariti                                10. Temani                   15. Zhapokika

                                                                                    16. Zhitomi i Math

 

g) Lokaliti i Urės — Vajgurore:

1. Areza                                   6. Guri i Bardhė          11. Skrevani

2. Banaj                                    7. Konizbalta               12. Syzesi

3. Bistrovica                             8. Malas—Bregu         13. Sheq—gajda

4. Ēiflik— Poshnja                    9. PashaIIija                14. Tapia

5. Gajda                                   10. Poshnja                   15. Vokopola

 

gj) Lokaliteti i Vėrtopit:

1. Bargullasi                             5. Lybesha                    9. Novaji

2. Drenova                               6. Malishova                10. Peshtani

3. Fush—Peshtani                     7. Mbrakulla                11. Poliēani

4. Kapinova                              8. Nishova                    12. Tomori

                                                                                    13. Vertopi (Q)

 

II. RRETHI I DURRĖSIT

 

 a)        Qyteti i Durrėsit (me 7 lagje qyteti).

b)         Qyteti i Kavajės me 3 lagje dhe me fshatra:

1. Aganasi                                6. Kanaparoj               11. Seferoj

2. CikaIleshi                             7. Kryeziu                   12. Tilaj

3. GoIemi                                 8. Kryembedhej           13. Zikulari

4. Habilaj                                 9. Leshtej—ēoIIaku      14. Ziq—Xhafaj

5. Helmasi                               10. Lis—Patrosi

 

c) Qyteti i Shijakut me 3 lagje dhe me fshatrat:

1. Ardhishta                              8. Kėneta                    14. Sallmonaj


2. Bakaj                                    9. Kokelvora               15. Rrethi

3.Ēizmelija                              10. Koxhasi                  16. Sukthi

4. Eminasi i vogėl                     11. Likesha                   17. Shahinaj

5. Ferma “8 Nėndori”              12. Metallaj                  18. Sheteli

6. Guzaj                                   13. Pjezga                    19. Shtroza

7. Gjepalaj                                                                   20. Xhafzotaj

 

ē) Lokaliteti i qendrės Durrės:

(me qendėr nė Durrės)

1. Arapaj                                   6. Katundi i Ri            11. Rrashbulli

2. Bishtkamza                            7. Manskuria              12. Spitalla

3. Bozanxhija                             8. Memaj                   13. Shinavlashi

4. FlIaka                                    9. Qerreti                   14. Shkallnuri

5. Juba                         10. Romanati

 

 

d) Lokaliteti i qendrės Kavajės:

(me qendėr nė Kavajė)

1. Bagoja                                    6. Karpėn vendas                    11. Synej

2. BalIutaj                                  7. Mameli                              12. Stan i ri

3. Ēeta                                       8. Qerreti                               13. Shėngjergji

4. Hadaraj                                  9. Rikaj                                  14. Shtodheri

5. Karpėn i ri                           10. RrakulIi

 

dh) Lokaliteti i Ishmit

1. Biza                                     4. Kapidanaj                             7. LaIzi

2. Draēi                                   5. Kertushaj                             8. Likmetaj (Q)

3. Gjuricaj                                6. Kuratni                                 9. Shetaj

 

e) Lokaliteti i Kryevidhit

1. Domeni                                5. Rreth – Grethi                    9. Sharrdushku

2. Kryevidhi (Q)                       6. Sterbegu                           10. Shelke-Bashtova

3. Patk—Miloti                         7. Spaneshi                           11. Vila

4. Peqinai                                 8. Spilleja

 

ė) Lokaliteti i Lekajt:

1. Gėrmej                                5. Kerēukja                              9. Mushniku

2. Gosa e madhe                       6. Kryeluzi                               10. Okshtuni

3. Gosa e vogėl             7. Lekaj (Q)                             11. Zembishta

4. Harizaj                                 8. Mliku                                   12. Kalushi

 

f) Lokaliteti i Luzit:

1. BoIIaj                                   4. Luz i Madh                           7. Vorozeni

2. BaIlaj i ri                              5. Luz i VogqI (Q)                    8. Zhabiaku

3. Bedeni                                  6. Shkozeti

 


g) Lokaliteti i Maminasit:

1. Bilalasi                     6. Karpeni                               11. Manėza

2. Bodinaku                  7. Karreci                               12. Rada

3. Borēa                       8. Kamerasi                            13. Rrubjeka

4. Hamallaj                  9. Marikaj                               14. Shkalla

5. Irmathi                     10. Maminasi (Q)                                 15. Vlashaj

 

gj) Lokaliteti i Rrogozhinės:

1. Damarkaj                 5. Hemenraj                             9. Rrogozhina (Q)

2. Fliballije                   6. Kodrasej                              10. Rostej

3. Gjozaj                      7. Koēaj                                   11. Sinaballaj

4. Hasdushkaj               8. Memollaj                             12. Sheshaj

                                                            13. Thartori

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III.  RRETHI I ELBASANIT

 

a) Qyteti i Elbasanit (me katėr lagje qytet)

b) LokaIiteti i Qendrės:

 

(me qendėr nė Elbasan)

  1. Baltėza       13. Katundi i Ri                        25. Reēani

  2. Bathėsi       14. Kozani                    26. Rrila

  3. Bradasheshi            15. Kryezjarthi             27. Serica

  4. Buqėsi        16. Kuqani                    28. Shelcani

  5. Fikasi         17. Labinoti-Fushė                    29. Shijoni

  6. Fush—BuIIi            18. Labinoti-MaI                      30. Shirgjani

  7. Godoleshi   19. Letani                     31. Shtemaj

  8. Griqani       20. Mjekėsi                  32. Shushica

  9. Gurabardhi 21. Mėliza                    33. Tregani

10. Hajdarani   22. Petreshi                  34. Tudani

11. Jagodina     23. Polisi Vogėl                        35. Ulema

12. Karakullaku            24. Prapanika               36. Xibraka

 

c) Lokaliteti i Belėshit:

1. Allajbegu      5. Pekishti                        9. Trojasi

2. Belėshi (Q)   6. Seferani             10. Rrasa e sipėrme

3. Grodishta     7. ShaIėsi                 11. Rrasa e poshtėme

4. Merhoja       8. Shkoza               12. Xibraka

                                         13. Xherija

 

ē) Lokaliteti i Bishqemit:

1. Bicaj            5. Grykasi                    9. Pajova

2. Bishqemi (Q)            6. Haspiraj                   10. Sheza

3. Ēengelaj       7. Karthneka                11. Trashi

4. Galushi         8. Lazarej

 


d) Lokaliteti i Zaranikės

1. Bixėlleja       5. Gjorėma                    9. Preēa e Poshtėme

2. Braneshi (Q) 6. Korra                       10. Preēa e Sipėrme

3. Ceruja          7. Kraba e Vogėl                      11. Shėngjini

4. Guri i Zi       8. Mollagjeshi

 

dh) Lokaliteti i Kajanit:

1. Dėshirani     4. Gurasi                     7. Kajani (Q)

2. Dragoti—Dumre       5. Gjolena                    8. Rrenėsi

3. Grekan—Dumre       6. Haxhialiani               9. Turbulli

 

e) Lokaliteti i Krabės

1. Bezhuta        4. Grreceni (Q)                        7. Mameli

2. Bodini           5. Pojenga                    8. Tėrbaēi

3. Cacabeza     6. Plongarica

 

ė) Lokaliteti i Mollasit:

1. Bėnja            6. Kuterqara                 11. Qyrkani

2. Floqi            7. Linasi                       12. Selita

3. Grekani—Sulovė       8. Lumasi                     13. Selvijas

4. Kamunaha    9. Mollasi (Q)              14. Topojani

5. Klosi            10. Qafa

 

f) Lokaliteti i Papėr - Sollakut

1. Broshka        5. Muresi                      9. Valas-Cerriku

2. Garruja        6. Pajuni                      10. Vidhas-HasgjeIi

3. Jateshi          7. Papėr—Sollaku (Q)               11. Vidhas-MalIkasi

4. Kulej—Papėri           8. Shėmhilli

 

g) Lokaliteti i Cerikut

1. Qyteti i Cerikut (Q)  7. Gjonėma      13. Muriqani

2. Brezhdani     8. Gjyrella        14. Shėnevlashi

3. Bujarasi        9. Kaēiveli       15. Shilbatra

4. Ēikalleshi     10. Kodėr-Bujarasi       16. Shtepaji

5. Gostima       11. Malaseji     17. Shtermeni

6. Gjergjani      12. Muēani       18. Shushica e vogėl

                                    19. Thanaj

 

gj) Lokaliteti i Peqinit

 1. Qyteti i Peqinit (Q)  11. Gjoēaj       21. Rozeni

 2. Bregasi        12. Hasmashaj  22. Rrumbullaku

 3. Ēaushi         13. Karina        23. Sinametaj

 4. Ēelhakaj      14. Kateshi       24. Shėnkolli


 5. Ēopanaj       15. Kazija       25. Shpati

 6. Drangaj - Kozej       16. Kodrasi      26. Thanasaj

 7. Fatisha        17. Kurtaj         27. Uruēaj

 8. Garunja e madhe     18. Lolaj           28. Vashaj

 9. Garunja e vogėl       19. Pėrparimi   29. Vrapi

10. Gjevori       20. Progni       

 

h) Lokaliteti i Shpatit

1. Derstila        5. Lleshani       9. Sterstani

2. Gjinari (Q)   6. Nezhari       10. Trepsenishti

3. Jorovishti      7. Pashtreshi    11. Vallėshi

4. Lukani          8. Selia 12. Xibreshi

                                    13. Zavalina

 

 

IV. RRETHI I ERSEKĖS

 

a) LokaIiteti i Qendrės:

 

1. Bejkova                              9. Kreshova        17. Selenica

2. Borova         10. Lėngeza     18. Starja

3. Erseka (Q)   11. Mesiēka     19. Shijan-Goroshian

4. Gostivishti    12. Novosela    20. Taē i Sipėrm

5. Gjonēi          13. Piskali        21. Taē i poshtėm

6. Kaboshi        14. Prodani       22. Vitishti

7. Kabuēi         15. Psari          23. Vodica

8. Kodrazi        16. Rehova       24. Zharkanji

 

b) Lokaliteti i Barmashit:

1. Areza           5. Gozhdorazhda          9. Mbreshtani

2. Barmash (Q)            6. Kagjinasi     10. Rojani

3. Benjeza        7. Kamniku      11. Radimishti

4. Dėrmani       8. Leshnja        12. Sanjollasi

                                    13. Shalesi

 

c) Lokaliteti i Leskovikut:

1. Cerka           7. Leskoviku (Q)           13. Radanji

2. Gėrmėnji      8. Munushtiri    14. Radati

3. Gjirokara     9. Peshtani       15. Radova

4. Hosecka       10. Pobicka      16. Vrėpcka

5. Kovaēishti    11. Poda           17. Zgoraleci

6. Lashova        12. Postenani   

 

 

ē) Lokaliteti i Qesarakės:

1. BIushi           6. Luarasi         10. Qinami i Radovickės

2. Boshanji       7. Orgocka       11. Qyteza

3. Kaltanji        8. Psani i zi      12. Radovicka

4. Kurtesi         9. Qesaraka (Q)           13. Selenica e pishės

5. Lėncka

 

d) Lokaliteti i Shtikes:

1. Bezhani        4. Kozeli          7. Qafzezi

2. Butka            5. Mileci (Q)    8. Qinami

3. Helmėsi       6. Pepelashi      9. Skorovoti

                                                10. Shtika (Q)

 

 

V. RRETHI I FIERIT

 

a) Qyteti i Fierit (me 4 lagje qyteti)

b) Qyteti i Patosit me fshatrat:

1. Dukasi          5. MargelIiēi    9.Ruzhdija

2. Gjinoqaro     6. Patosi (Q)     10. Siqeca

3. Kasnica        7. Rėresi          11. Visoka

4. Lalari           8. Rusinja

 

 

c) Lokaliteti i Qendrės:

(me qender ne Fier)

1. Afrimi          8. KaIlmi i Math          16. Muēaj

2. Balteza         9. KaIlmi i Vogėl         17. Petova

3. Bishanaka     10. Kallmi—buxhak      18. Petova e Re

4. Ēeligradi      11. Metallia      19. Plyku

5. Daullasi        12. Mbrostari   20. Sheqi i Vogėl

6. Drize—Myrteza       13. Mbrostari—Fier     21. Sheqi i Math

7. Fier—Ēifēi   14. Mbyeti        22. Verrija

8. Grecallija     15. Mojallija     23. Zhupani

 

ē) Lokaliteti i Ballėshit:

1. Aranitasi      9. Greshica      17. Metohu

2. Ballėshi (Q)  10. Hekali        18. MoIIaj

3. Belishova      11. Kalenja       19. Ngraēani

4. Cfiri 12. Kashi          20. Panahori

5. Dreniejo       13. KIosi          21. Qyēeni

6. Drenova       14. Lapuleci     22. Ribanl

7. Dukasi          15. Lavdani      23. Usoja

8. Grancija       16. Lofkendi


d) Lokaliteti i Cakranit:

1) Ahmet-Bejasi           5. Gjonē-Selishta          9. Romėsi

2) Buzemadhi   6. Hambari       10. Varibopi

3) Cakrani (Q)  7. Kallam-Kashishti      11. Vreshtasi

4) Gorishova     8. Kreshpani

 

dh) Lokaliteti i Dermėnasit.:

1) Balteza — Kote        5. Havoleasi     9. Radostin - Vadhiza

2) Dermėnasi (Q)         6. Hoxhara       10. Radostin - Fasko

3) Ferma “Ēlirimi”      7. Kryegjata     11. Sopi

4) Grembi-Hasan          8. Pojani           12. Sulaj

                                    13. Hamili

 

e) Lokaliteti i Fratarit:

1) Bardhaj        5. Damesi (Q)  9. Kremanari

2) Bejari           6. Drizai          10. Kuta

3. Cerila-Toske            7. Gjerbesi       11. Nineshi

4. Ēarushi        8. Kapaj

 

e) Lokaliteti i Levanit:

1. Ad-Bunaca   7. Ferrasi         13. Peshtani i Vogėl

2. Bashkimi      8. Frakulla e Madhe     14. Peshtani

3. Bishani         9. Frakulla e Vogėl       15. Pishė — Poro

4. Boēova         10. Kafaraj       16. Qarri

5. Bregasi         11. Levani (Q)  17. Sheq-Musalalaj

6. Ēervėni        12. Martina      18. Shtyllasi

 

 

f) Lokaliteti i Libofshės:

1. Agimi           5. Hasturkasi    9. Rungaja

2. ĒiplIaka       6. Libofsha (Q) 10. Rusamani

3. Daullasi        7. Metaj           11. Rustemaj

4. Hadanji        8. Ndermenasi  12.       Rrethi i Libofshės

                                    13.       Stan Manastiri

                                    14.       Vanaj

 

g) Lokaliteti i Roskovecit:

1. Allambresi   6. Kurjani         12. Roskoveci (Q)

2. Arapaj          7. Luari            13. Reres-Kumaraku

3. Cukalati        8. Marineza     14. Strumi

4. Jagodina       9. Matka          15. Suku i Poshtėm

5. Kumani        10. Mbersi       16. Suku i Sipėrm

            11. Ngjeqari     17. Velmishti

                                    18. Vidhishta

                                     19. VIoshi

 


gj) Lokaliteti i Semanit:

1. Gryka           6. Kortukasi     11. Sheq-Marinasi

2. Gjokallia      7. Matkeza       12. Shenpjetra

3. Hasallija       8. Nikasi          13. Shterpasi

4. Kavakllija     9. Ramani        14. Topoja-Qerim

5. Kolkondasi   10. Semani (Q) 15. Topoja-Stefan

 

 

h) Lokaliteti i Zharezes

1. Bashkimi      3. Luginasi       7. Sheqishtja

2. Belina           4. Novosela      8. Krapsi

3. Kuqari          5. Porteza        9. Zhareza (Q)

 

 

VI. RRETHI I GRAMSHIT

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Bėrsniku       10. Gramshi (Q)           19. Mashaj

2. Bratila          11. Gjera          20.       Poroēani i sipėrmė

3. Broshtani      12. Gjeorgjovina           21.       Poroēani i poshtėm

4. Bulēari         13. Kabashi      22.       Posnovishta

5. Cėrunja        14. Komicani    23.       Strori

6. Cingari         15. Kishta         24. Shelcani

7. Ēekini          16. Kodovjati    25. Tėrvoli

8. Driza           17. Kokli          26. Vina

9. Galigati        18. Kotorri

 

b) Lokaliteti i Kėrpicit:

1. Brasniku       6. Kushova       11. Sotira

2. Dumberasi   7. Lemnusha     12. Shėmberdhenj i sipėrm

3. Kėrpica        8. Narta           13. Shėmberdhenj i poshtėm

4. Kotka (Q)     9. Rrėmenji      14. Ulova

5, KulIollasi     10. Simani        15. Vidhanji

                                               

c) Lokaliteti i Sojnikut:

1. Grahova A   5. Irmathi         9. Sojniku (Q)

2. Grabova B    6. Kukėri          10. Shėnepremtja

3. Grazhdani    7. Rrashtani      11. Zamsha

4. Griba           8. Snosmi

 

ē) Lokaliteti i Tunjės:

1. Bregasi         8. Janēa            15. Saraseli

2. Darėzeza     9. Katėr-lisi      16. Sulta


3. Dragot-SuIova          10. Kukuēova   17. Shėmriza

4. Dufshani       11. Lubinja       18 Shenmiteri

5. Dushku         12. Mendraka   19. Trashovica

6. Dusha           13. Ostenthi      20. Tunja (Q)

7. Ermenji        14. Prenjasi      21. Zgjupa

 

 

VII. RRETHI I GJIROKASTRĖS

a) Qyteti i Gjirokastrės me 5 lagje dhe fshatrat

 

1. Asim — Zeneli         2. Lazarati       3. Mashkullora

 

b) Lokaliteti i Dropullit tė Poshtėm

1. Derviēani     5. Gorica          9. Sofratika (Q)

2. Dhuvjani       6. Grapshi        10. Terihati

3. Frashtani      7. Haskova       11. Vanista

4. Goranxija     8. Lugari

 

 

 

c) Lokaliteti i Dropullit tė Sipėrmė:

1. Ajnikolla      6. Kerra                       11. Llovina

2. Bodrishta      7. Klishari                    12. Pepeli

3. Bularati        8. Koshovica               13. Seloja

4. Jergucati      9. Krioneri                  14. Sotira

5. Kakavia        10. Llongua                  15. Vodhina

                                                16. Zervati

 

ē) Lokaliteti i Kardhiqit:

(me qendėr te Ura e Kardhiqit)

1. Fushe-Bardha           5. Kardhiqi                     9. Plesati

2. Golemi         6. Kolonja                    10. Prongjia

3. Humelica     7. Koron — Picari                    11. Shtepezi

4. Kaparjeli      8. Polokastra                12. Zhulati

 

d) Lokaliteti i Libohovės

1. Glina            5. Nepravishta                8. Radati

2. Labova e sipėrme     6. Peshkopia e poshtėme                       9. Stegopulli

3. Labova e poshtėme   7. Peshkopia e sipėrme             10. Suha

4. Libohova (Q)                                                11. VlIaho-Goranxija

 

dh) Lokaliteti i Lunxherisė:

1. Andon— Poēi           6. Kokozi                     11. Minguli

2. Dhoksati       7. Karjani                     12. Nokova (Q)

3. Erindi           8. KeIlezi                     13. Qestorati

4. Gjati 9. Krina                       14. Saraqinishta

5. Hundekuqi    10. Labova e Zhapes                 15. Terbuqi

                                                            16. Tranushishta


e) Lokaliteti i Pogonit :

1. Ēatisja          3. Mavrojeri                 5. Selcka

2. Hllomoja      4. Poliēani (Q)              6. Skoreja

                                                7. Sopiku

 

ė) Lokaliteti i Zagorisė:

1. Doshnica      4. Lliari                        7. Sheperi

2. Hoshteva      5. Nderani                     8. Topova (Q)

3. Koncka         6. Nivani                      9. Vihuqi

                                                10. Zheji

 

VIII. RRETHI I KORĒĖS

a) Qyteti i Korēes (me 5 lagje qyteti)

 

b) Lokaliteti i Qendrės:

(me qendėr nė Korēė)

 1. Barēi           11. Floqi                       21. Orman Ēifliku

 2. Belortaja     12. Goskova e poshtme             22. Polena

 3. Biranji         13. Goskova e sipėrme             23. Porodina

 4. Boboshtica   14. Kamenica               24. Pulata

 5. Bulgareci     15. Kuēi i zi                 25. Qatromi

 6. Don janeci   16. Lumalazi                26. Ravoniku

 7. Dersniku     17. Malaveci                27. Shamolli

 8. Dishnica      18. Mborja                   28. Turani

 9. Drenova      19. Melēani                  29. Vinēani

10. Dvorani      20. Neviēishti               30. Voskopi

 

c) Lokaliteti i Bilishtit

1. Qyteti i Bilishtit (Q)  7. Graca             13. Poloska

4. Babani          8. Grapshti       14. Stropani

2. Bitincka        9. Hoēishti        15. Tresteniku

3. Borshi          10. Kapshtica   16. Verleni

5. Eēmeniku     11. Kuēi           17 Verniku

6. Dobranji       12. Kurilla        18. Vishocica

 

ē) Lokaliteti i Bozhigradit:

1. Bozhigradi (Q)          5. Gjyrezi         9. Suli

2. Braēanji       6. Koshnica      10. Shenkollasi

3. Ēeta 7. Menkulasi    11. Vidohova

4. Ēipani          8. Ponēara        12. Ziēishti

 

d) Lokaliteti i Dardhės:

1 Arza  3. Dardha (Q)   5. Qyteza

2 Bradvica        4. Nikolica       6. Sinica

 


dh) Lokaliteti i Lavdarit:

1. Brozdoveci   6. Lekasi          11. Opari

2. Denasi          7. Lavdari (Q)  12. Poponiva

3. Gurmujasi    8. Marjani        13. Shkozanji

4. Gjonbabasi   9. Mazreku      14. Tudasi

5. Karbanjozi   10. Misrasi       15. Xerja

 

e) Lokaliteti i Lozhanit:

1. Babjeni         8. Krushova      15 Qenska

2. Desmira       9. Kucaka         16. Selca

3. Dolaneci       10. Lozhani (Q)            17. Senishti

4. Dolani          11. Manastireci            18. Strelca

5. Gribeci         12. Marjani      19. Tresova

6. Gjinikasi       13. Moēani       20. Velēani i gores

7. Kroshnishti   14. Popēishti     21. Zvarishti

 

ė) Lokaliteti i Maliqit:

1. Beresi          11. Kėmbėthekėri         21. Pocesta

2. Bicka            12. Kloca         22. Sovjani

3. Bosi  13. Koloneci     23. Symizi

4. Bubuqi          14. Leminoti     54. Shkoza

5. Ēereshniku   15. Liboniku     25. Vashtemija

6. Ēaushlia       16. Maliqi (Q)  26. Veliterna

7. Ferma MaIiq            17. Memeli      27. Vloēishti

8. Goēa            18. Novosela    28. Zboqi

9. Gjyrasi         19. Pirgu          29. Zvirina

10. Kakaēi        20. Plovishti

 

f) Lokaliteti i Moglicės:

1. Dobėrēani    6. Nikollara     11. Toroveci

2. Dushari        7. Peshtani      12. Varvara

3. Gobeshi        8. Protopapa    13. Vrepcka

4. Maliq i Oparit          9. Pulaha         14. Zereci

5. Moglica (Q) 10. Rosaveri

 

 

 

g) Lokaliteti i Pojanit

1. Golloberda   6. Pojani (Q)    11. Shėngjergji

2. Kreshpanji    7. Podgorija      12. Tėrova

3. Nizhaveci     8. Pendovinji    13. Zemblaku

4. Orman Pojani           9. Rrembeci     14. Zvezda

5. Plasa            10. Rrovi

 

gj) Lokaliteti i Pustecit:

1. Bezmishti     4. Gorica e Madhe       7. Pusteci (Q)

2. Cerja            5. Gorica e Vogėl         8. Shulini

3. Gollomboēi   6. Lajthiza .      9. Zaroshka

 


h) Lokaliteti i Progrit:

1. Bicka            4. PiIuri           7.         Shueci

2. Cangonji       5. Progri (Q)    8.         Treni

3. Maēurishti    6. Rakicka        9.         Vranishti

                                    10.       Zagradeci

 

i) Lokaliteti i Vithkuqit

1. Bellovoda     6. Leshnja        11. Shtylla

2. Ēemerica     7. Lubonja        12. Trebicka

3. Grabocka     8. Panariti        13. Treska

4. Gjanēi          9. Rehova         14. Vithkuqi (Q)

5. Katund Stratoberda   10. Roshanji

 

j) Lokaliteti i Voskopojės

1. Gjergjevica  4. Lavdari i Korēės      7. Shipcka

2. Gjonomadhi  5. Osoja           8. Voskopoja (Q)

3. Krushova      6 Punėmira

 

IX. RRETHI I KRUJĖS

a) Lokaliteti i Qendrės

1. Qyteti iI Krujės (Q)  4. Ku cat                      7. Picrraga

2. Barkaneshi   5. Kroi i Fokės             8. Shumri

3. Burrani .      6. Mukaj                      9. Zgerdheshi

 

b) Lokaliteti i Bilajt:

1. Bilaji (Q)      3. BudIla          5. Mazha e madhe

2. Bubqi            4. Mallkuēi       6. Mazha e Vogėl

                                    7. Murqina

 

c) Lokaliteti i Cudhinit:

1. Bruz - Zalli  4. Kamti           7. Rranxa

2. Bruzja          5. Mafsheqi      8. Shkreta

3. Cudhini (Q)  6. Nuaj 9. Vinjolli

 

ē) Lokaliteti i Fushė - Krujės

1. Aramerasi    6. Hasani          11. Rinasi

2. Burizaneja    7. Luzi 12. Sukth-vendas

3. Derveni        8. Larushku      13. Tapiza

4. Fushė Kruja (Q)       9. NikIla           14. Verjani

5. Gramza        10. Qereka       15. Zeza

 

 

 

d) Lokaliteti i Mamurrasit

1. Bushneshi     4. Gjonemi      7. Sanxhaku

2. Drita            5. Katundi i Ri 8. Shperdheti

3. Dukagjini i Ri           6. Mamurrasi (Q)         9. Thumana

                                    10. Zheje


dh) Lokaliteti i Milotit:

1. Alku 6. Gorreja        11. MiIoti (Q)

2. Delbenishti   7. Gurrė           12. Selita

3. DauI-Lugapaci          8. Gurrezi        13. Skuraj

4. Fushė — kuqe           9. Laēi 14. Shullazi

5. Gallata         10. Mali - Bardhė

 

X. RRETHI I KUKĖSIT

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Qyteti i Kukėsit (Q)  7. Gjina            13. Muēhasi

2. Bardhoci       8. Kolshi          14. Myēi

3. Bruti 9. Kalimashi       15. Pobregu

4. Donaj               10. Kneta     16. Pusi i thatė

5. Gostili              11. Mamezi  17. Ram-Hasi

6. Gjergjani      12. Morina       18. Shalqini

                                     19. Shtiqeni

b) Lokaliteti i Bicajt:

1. Bicaj (Q)      6. Lusėna        11. Skavica

2. Bushati         7. Mustafaj      12. Tej — Drin

3. Domaj          8. Nanga         13. Tershana

4. Gabrica        9. Osmanaj      14. Zalli

5. Kolesjani      10. Resku

 

c) Lokalitetiti i Bushtricės:

1, Baruēi          5. Fshati           9. Matranxhi

2. Bushtrica (Q)            6. Geshtej-KaIisi          10. Palushi

3. Buzmadhja   7. Gurro           11. Shkinaku

4. Ēaja 8. Gjegja          12. Vila

             

ē) Lokaliteti i Fanit:

1. Bisako          4. Konal                       7.Thirra

2. Domgjoni     5. Klosi                        8. Zall-Xhuxha (Q)

3. Hebja           6. Shingjini                   9. Xhuxha

 

d) Lokaliteti i Krumės:

1. Ēabani          7. Kruma (Q)   13. Perollaj

2. Dobruna       8. Letaj            14. Qarri

3. Golaj            9. Liqeni i kuq  15. Tregtani

4. Helshani       10. Met - Aliaj 16. Vlahena

5. Kishaj          11. Nikoliqi      17. Vranishti

6. Kosturi         12. Pogaj          18. Zahrishti

                                                19. Zgjeēi

 

dh) Lokaliteti i Surrojt:

1. Arrėza         3. Qinamaku     5. Sumaj

2. Arreni          4. Surroj (Q)    6.Vrini


e) Lokaliteti i Shemėrisė

1. Dukagjini      6. Pisto 11. Shikaj

2, Kryemadhi   7 Qami 12. Shtana

3. Lejthiza        8. Sakati           13. Truna

4. Megulla        9. Serriqja        14. Vas.Spasi

5. Petkaj           10. Shemeria (Q)

 

ė) Lokaliteti i Shishtavecit:

1. Borja            5. Novoseja      9.         Topojani

2. Brekija         6. Oreshka       10.       Turaj

3. Cėrnavela     7. Shishtaveci (Q)         11.       Xhaferaj

4. Kollovozi      8. Shtreza

 

f) Lokaliteti i Zapodit:

1. Belje            3. Lojma          6. Orgjosti

2. Kosharishti   4. Nimēa          7. Pakishti

            5. Orēikeli        8. Zapodi (Q)

 

Xl. RRETHI I LEZHĖS

a) Lokaliteti i Qendrės

1. Qyteti i Lezhės (Q)   9. Kakariqi       17. Manatia

2. Balldreni      10. KalImeti i Math      18. Merqija

3. Gryka e Manatisė     11. KaIlmeti i Vogėl     19. Patalej

4. Goca Kakariq           12. KoIē Logorec         20. Raboshta

5. Gjashi          13. Lalmė-Lukaj           21. Shėngjini

6. IshuIli Lezhės           14. Mali i Kakariqit      22. Treshi

7. Ishulli Shėngjinit       15. Mali i Renxit          23. Vela Vendit

8. Kaēinari       16. Mali i Shėngjinit

b) Lokaliteti i Bregut tė Matės:

1. Bėrzena        4. PIlana          7. Spiteni

2. Gajushi         5. PruIli           8. Shėnkolli

3. Gryka e Lumit          6. RrilIa           9. Taleja

                                    10. Zejmeni (Q)

c) Lokaliteti i Dajēit (Zadrimės)

1. Baqli            6. Gramshi       11. Maba

2. Blinishti        7. Gjadri          12. Piraj

3. Dajēi (Q)      8. Kodheli        13. Troshani

4. Dragusha      9. Koterri         14. Zojsi

5, Fishta           10. Krojni

ē) Lokaliteti i Kashnjetit:

1. Fregna         4. Kaluri          7. Sukaxhija

2. Gjobardhaj   5. Kashnjeti (Q)            8. Ungrej

3. Kalivaēi       6. Ras i Butė

 

XII. RRETHI I LIBRAZHDIT

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Babja            9. Hotolishti      17. PėrvalIi

2. Buzgara        10. Kokreva     18. Polisi

3. Dardha         11. Kuturmani  19. Qorishta

4. Dorėzi          12. Letmi         20. Spathara

5. Dragostunja  13. Librazhdi Katund    21. Vilani

6. Gezaveshi    14. Librazhdi (Q)          22. Vulēani

7. Gostim-MaIi            15. Luniku        23. Zgoshti

8. Gur-Shpati    16. Miraka

 

b) Lokaliteti i Ēermenikės:

1. Bena 5. Kostenja                   9. Qafa

2. Fenarėsi       6. Lugaxhiu                  10. Qerreti

3. FIoqi (Q)      7. Neshta                      11. Vrija

4. Gurakuqi      8. Orenja                      12. Zdrajshi

 

c) Lokaliteti i Qukėsit

1. Bėrzeshta     6. Pishkashi                  11. Straniku

2. Fanja            7. Qukės Skėnderbeu                12. Stravaji

3. Farreti         8. Qukės Shkumbini (Q)                        13 Velēani

4. Karkaveci    9. Skroshka                  14. Xhyra

5. Manastireci  10. Sopoti

 

ē) Lokaliteti i Rajcės:

1. Katjeli          4. Rashtani                   7. Sutaj

2. Kotodashi     5. Rajca (Q)                 8. Uraka

3. Prenjasi        6. Skėnderbej

 

XIII.    RRETHI I LUSHNJES

a) Qyteti i Lushnjes me 2 lagje dhe me fshatra

1. Ferma “29 Nėndor”

 

b) Lokaliteti i Qendrės

 (me qender nė Lushnje)

1. Allprendaj-Peqin      6. Hajdaraj-Peqin                     11. MoIlasi

2. Allprendaj-Lushnjė   7. Karbunara e sipėrme                        12. Qerreti i ri


3. Golem i Math           8. Karbunara e poshtme                        13. Qerreti i vjetėr

4. Golem i Vogėl          9. Kasharaj-Lushnjė                 14. Skilaj

5. Hajdaraj-Lushnjė      10. Kasharaj                 15. Stan Karbunara

           

c) Lokaliteti i Ēermės

1. Ēerma e sipėrme (Q)           4. Ēerma e vogėl                      7. Gramshi

2. Ēerma e poshtėme    5. Ēerma-Proshke                    8. Konjati

3. Ēerma          6. Dushk-Peqini                         9. Shegasi

                                                10. Zhama

 

ē) Lokaliteti i Divjakės:

1. Bishēukasi    6. Grabjani       11. Plemera

2. Divjaka (Q)  7. Hallvaxhijasi            12. Sulzotaj

3. Dushku- Ramadan    8. Kryekuqi      !3. Shenepremtja

4. Gėrmaj i vogėl         9. Kulari          14. Shikollasi

5. Germaj-Ēoku           10. Miza          15. Xėngu

                                    16. Zharneci

 

d) Lokaliteti i Fier-Sheganit

1. AlIkaj           8. Ēukas i vjetėr           15. Katundja

2. Barbullinja    9. Delisufaj      16. Muriz-Kozara

3. Biēakaj i ri   10. Fier-Shegani (Q)     17. Sejmanisi

4. Biēakaj i vjetėr         11. Jeta e re     18. Toshkėzi

5. Ēėrraga        12. Kosova e vogėl       19. Thano

6. Ēinasi           13. Kosova e madhe     20. Zhelizhani

7. Ēukas i ri     14. Koēaj

 

 

dh) Lokaliteti i Fierit tė ri:

1. Arrėza         6. Krutja e sipėrme      11. Ngureza e vogėl

2. Bishqethmi   7. Lifaj i ri       12. Ngureza e madhe

3. Fieri i ri (Ė) 8. Lifaj i vjetėr 13. Rrupaj

4. Kadijani       9. Mazhaj         14. Zhymi

5. Krutja e Poshtėme    10. Ngurėza e re

 

e) Lokaliteti i Gradishtės

1. Babunja e vjetėr        8. Gungasi i ri  15. Muēijasi

2. Babunja e re 9. Gradishta (Q)           16. Rremasi

3. Ēakajasi       10. Guri           17. Sopeza

4. Ferrasi Naēo            11. Kamenica   18. Spolati

5. Fier-Semani 12. Karavastaja            19. Shėngjergji

6. Goriēaj         13. Kėmishtaj   20. Shenepremte

1. Gungasi i vjetėr        14. Mertishi

 

e) Lokaliteti i Hysgjokajt:

1. Ballogati       6. Gjyshaj         11. Kupasi


2. Ballaj           7. Giyzaj          12.       Lekaj

3. Biēakaj-Elbasan        8. Hysgjokaj (Q)           13.       Manasufaj

4. Ēanakaj        9. Jazexhiasi     14.       Murriz-Peqini

5. Garunjasi     10 Kurtina        15. Zgjana

                                    16.       Xibraka

 

f) Lokaliteti i Kolonjės:

1. Ardenica      7. Gjonasi         13. Kolonja (Q)

2. Bitani           8. Halilaj          14. Lumthi

3. Bubullima     9. lmshta          15. Pirro

4. Eskaj            10. lmsht-sheqi 16. Rapeza

5. Godoleshi     11. Kamēishti   17. Shakulli

6. Gorreja        12. Kosturli

 

 

XIV. RRETHI I MATIT

 

a) Lokatiteti i qendrės

 

1. Qyteti i Burrelit (Q) 7. Germani       13. Lisi

2. Batra            8. Gurra e vogėl           14. Mallanxa

3. Bazja            9. Karrica        15. Rrypa

4. Burgajeti      10. Kap-Kurqelaj          16. Suci

5. Domi            11. Kombėsia   17. Shoshaj

6. Frankthi       12. Kurdanija   18. Vinjolli

                                                19. Zenishti

 

b) Lokaliteti i Derjanit:

1. Barbulleja     6. Laēi 11. Shelliu

2. Bruēi            7. Lami i Math 12. Shqefni

3. Derjani (Q)  8. Macukulli     13. Utaka

4. Dukagjini      9. PreIli           14. Zall-Gjoēaj

5. Gjocaj          10. Rrembulli   15. Zall-Laēi

 

 

 

 

c) Lokaliteti i Klosit:

1. Bejni            7. Fullqeti         13. Plani i Bardhė

2. Bali  8. Gurra e madhe         14. Plesha

3. Bershini        9. Guri i Bardhė           15. Shulbatra

4. Cėrruja        10. Keta           16. Shkalla

5. Darsi            11. KIosi (Q)    17. Unjeta

6. Fshati           12. Patini          18. Xiber — Muniza

                                    19. Xiber — Hane

 

ē) Lokaliteti i Martaneshit:

1. Gjoni            3. Peshku (Q)   5. VaIi

2. Lena 4. Storeci

 


d)         Lokaliteti i Ulzės:

1. Qyteti i Ulzės (Q)     3. Fier-Shkopeti            5. Madheshi

2. Bushkashi     4. Kokordhoku  6. Stojan-Brihoti

 

XV.     RRETHI I MIRDITĖS

 

a)         Lokaliteti i Rėshenit:

1. Geziqi          5. Ndėrfusha    8. Proseku

2. Kodėr Rėsheni          6. Pėrlati-Qender         9. Rėsheni (Q)

3. Livadheza     7. Pėrlati i Epėrm         10. Uj-Lurthi

4. Malaj

 

b)         Lokaliteti i Rubikut:

                        (me qendėr nė Rubik)

1. Bulshiza       4. Katundi i vjetėr         7. Rasfiku

2. Fangu           5. Mumazi       8. Rrethi i Epėrm

3. Fierza          6. Reja Velės   9. Vau i Shkjezės

 

c)         Lokaliteti i Selitės

1. Boshiqi         4. Kthelle e epėrme      7. Shebja

2. Bulshara       5. Lėkunda       8. Zajsi

3. Kurbneshi (Q)          6. Lufaj

 

            ē) Lokaliteti i Shpalit

1. Blinishti        4. Kodėr Spasi  7. Mashtėrkori

2. Grykoroshi   5. Kullaxhi       8. Peshtjeshi

3. Kaēinari       6. Kushneni      9. Limoni

                                                10. Shen Gjergji

 

XVI.    RRETHI I PESHKOPISĖ

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Qyteti i Peshkopise (Q)                     10. Melani        19. Shimshani

2. Bellova                     11. Pejka          20. Tomini

3. Begjuneci                 12. Pilafi          21. Trena

4. Cerjani                     13. Pjeēa          22. Trepēa

5. Brezhdani                 14. Polozhani    23. Ushtelenza

6. Ēetushi                     15. Robdishti    24. Zagradi

7. Dohoshishti               16. Rashnopoja 25. Zdojani

8. Greva                       17. Selani         26. Zimuri

9. Ilnica                        18. Staraveci

 

b)         Lokaliteti Fushė — Alia

1. Arrasi          5. Kodralesha   9. Renxi

2. BlIiēe           6. Laēaj            10. Sina e Epėrme

3. Fushė-Alia (Q)         7. Mustafaj       11. Sina e Poshtme

4. Grykė-Noka 8. Qidhna e poshtme

 


c)         Lokalitati i Kastriotit:

1. Bahutaj         5. Deshati         10. Kishaveci

2. Brest i Epėrm           6. Kastrioti (Q) 11. Limjani

3. Brest i Poshtėm        7. Kandri          12. Sohodolli

4. Borovjani      8. Kukoj           13. Vranjti

            9. Kubeni

 

 

ē)         Lokaliteti i Klenjės

1. Borova         5. Sebishti        9. Trebisht-Muēina

2. Gjinoveci      6. Stebleva       10. Vernica

3. Klenja (Q)    7. Trebisht -Balla          11. Zabzuni

4. Llanga          8. Trebisht-Ēelebi

 

 

d)         Lokaliteti i Lurės:

1. Arė-Mallė    6. Krej-Lura     10.       Merkuthi

2. Borje-Lura   7. Kumblla       11. Prengj-Lura

3. Fushė-Lura (Q)        8. Lajthiza        12. Tejmalla

4. Gurė-Lura    9. Lura e vjetėr            13. Vlashaj

5. Gurė-Reēi

 

dh) Lokaliteti i Maqellarės:

1. Burimi          8. Grazhdari    15. Majtara

2. Bllata e epėrme        9. Herbeli        16. Maqellara (Q)

3. Bllata e poshtėme     10. Katundi i vogėl        17. Pesjaka

4. Ēernena       11. Kėrēisht i epėrm     18. Pocesti

5. Dovolani       12. Kėrēisht i poshtėm  19. Popinara

6. Erebara        13. Kllobēishti  20. Vojnika

7. Fushė e vogėl           14. Kavashica

 

e)         Lokaliteti i Muhėrrit:

1. Arapaj i Epėrmė       5. Hateshi         9. Lishani i poshtėm

2. Arapaj i Poshtėm      6. Hurdh-Muhuri          10. Rreth-Kalaj

3. Bulaēi           7. Katundi i Ri  11. Shqarthi

4. Fushė-Muhri (Q)      8. Lishani i Epėrm        12. Vajmėdhej

 

 

e)         Lokaliteti i Ostrenit:

1. Kojaveci       5. Okshtuni i vogėl        10. Pasinka

2. Lejēani         6. Oreshnja      11. Prodani

3. Llademorica 7. Orzhanovi    12. Radoveshi

4. Okshtuni i math        8. Ostreni i madh (Q)   13. Tuēepi

            9. Ostreni i vogėl


f)          Lokaliteti i Selishtės:

(me qendėr nė Lunar)

1. Kacnija            2. Lukani      3. Qafmurra

                                    4. Selishta

            g) Lokaliteti i Sllovės:

1. Cereni          6. Ploshtani      11. Trojaku

2. Dipjaka        7. SlIova (Q)    12. Venishti

3. KaIla            8. Sllatina         13. Vlesha

4. Radomira     9. Shumbati      14. Vasia

5. Palamani      10. ShulIani      15. ZaII-Kalisi

 

gj) Lokaliteti i Shupenzės:

1. Bllaca           7. Homeshl       13. Shtushaj

2. Boēeva         8. Kovashica    14. Shupenza (Q)

3. Ēereneci      9. Lubaleshi      15. Tėrbaēi

4. Gjorica e epėrme     10. Mazhica     16. Topojani

5. Gjorica e poshtme    11. Okshatina   17. Viēishti

6. Gjurasi         12. Sofraēani    18. Vlashaj

                                                19. Zogjej

 

h) Lokaliteti i Zall-Dardhės:    

1. Bardhaj—Reēi          5. Lashkiza       9. Shėnlleshi

2. Draj—Reēi   6. Lugjaj           10. Tartaj

3. Hurdhė—Reēi           7. Nezhaj         11. Zall-Dardha (Q)

4. Kraj—Reēi   8. Soricė          12. ZalI-Reēi

 

i)          Lokaliteti i Zerqanit:

1. Dragua-Bulqiza        5. Koēaj-Bulqiza           11. Ternova

2. Dushaj-Bulqiza         6. Krajka          12. Vajkal-Bulqiza

3. Fushė Bulqiza           7. Peledhia       13. Valikardhi

4. Godvija        8. Smolliku       14. Zerqani (Q)

            9. Sopoti

            10. Strikēani

 

XVIII. RRETHI I PĖRMETIT:

 

            a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Qyteti Pėrmetit (Q)  8. Kutal-Bodari 15. Pacomiti

2. Alipostivani  9. Lipa             16. Qilarishti

3. Buali            10. Leshica       17. Raban-Pagrija


4. Gosnishti      11. Leusa         18. Rapcka

5. Hotova         12. Lupcka       19. Sevrani

6. Kosino          13. Mokrica     20. Tremishti

7. Kosova         14. Odriēani     21. Zleusha

 

 

b)         Lokaliteti i Ballabanit:

1. Ballabani      7.         Kajca   13. Rodenji

2. BaIli 8.         Komaraku        14. Sukė-Gorica (Q)

3. Beqaraj        9.         Mazhanji          15. SheIgji

4. Butėsi i I-rė  10.       Pava i   16. Toshkėsi

5. Butėsi i II-tė 11.       Podgorani         17. Vinokashi i I-rė

6. Ēorogunji     12.       Psari    18. Vinokashi i II-tė

                                    19. Zhepova

c)         Lokaliteti i Ēarshovės:

1. Biovizhda     4. Iljari 7. Seran-Perati

2. Ēarshova (Q)            5. Kanikoli       8. VIlaho-Psillotera

3. Draēova       6. Pėllumbari   9. Zhepa

 

ē)         Lokaliteti i Dangėllisė:

1. Borocka        6. Koblara        11. Qeshibeshi

2. Frashėri (Q) 7. Kostreci       12. Selenica

3. Gostivishti    8. Kreshova      13. Stėrneci

4. Gostomicka  9. Miēani         14. SuropuIIi

5. Kokozi         10. Ogreni        15. Verēishti

                                    16. Zavalani

 

d)         Lokaliteti i Kėlcyrės:

1. Argova         8. Kuqari          15. Mbrezhdani

2. Bėnja            9. Leskaj          16. Panariti

3. Fratari         10. Leskoveci   17. Ribani

4. Grabova       11. Lumari       18. Seniēan-Velēishti

5. Kalaja          12. Luari          19. Tolari

6. Katundishta  13. Malėshova 20. Topojani

7. Kėlcyra (Q)  14. Mėrtinji      21. Varibopi

                                    22. Xhanaj

 

dh) Lokaliteti i Petranit:

1. Badėlonja     5. Izgari           9. MeIani

2. Bėnja            6. Kaludhi        10. Novosela

3. Delvina        7. Kreshova      11. Ogdunan—Grabova

4. Gjinkar-Petrani (Q)  8. Lipivan-Lushnja        12. Stermbeci

                                    13. Trebozishti

 


XVIII. RRETHI I POGRADECIT

 

a) Qyteti i Pogradecit:

b) Lokaliteti i qendrės:

(me qendėr nė Pogradec)

1. Ēervenaka    6. Niēa 11.       Sterkanji

2. Homeshi       7. Osnati          12         . Tushemishti

3. Hudenishti    8. Piskupati      13         . Verdova

4. Lini  9. Remenji       14.       Zagoriēani

5. Memelishti   10. Starova       15.       Zervaska

 

c) Lokaliteti i Ēerravės:

1. AIarupi        5. Ēerrava (Q) 9. Peshkepia

2. Beragozhdi   6. Derdusha      10. Prenishti

3. Blaca            7. Grabovica    11. Pretusha

4. Bratomira     8. Leshnica       12. Stropcka

                                    13. Verēuni

 

c) Lokaliteti i Proptishtit:

1. Debrova       7. Proptishti (Q)           13. Slatinja

2. Goliku          8. Radokal i sipėrm      14. Somotina

3. Homēani      9. Radokal i poshtėm    15. Shpella

4. Kriēkova      10. Selca e poshtme      16. VeIēani i Mokrės

5. Lakteshi       11. Senishti       17. Veri Slatina

6. Losniku        12. Slabinja

d) Lokaliteti i Trebinjės:

1. Ēezma e Madhe       6. Kalivaēi       11. Potkozhani

2. Ēezma e Vogėl         7. Lenga           12. SaIca e Sipėrme

3. Dunica         8. Malina         13. Trebinja (Q)

4. Hosteca        9. Pevelani       14. Zemēa

5. Hondishti      10. PIeshishti

 

XIX. RRETHI I PUKĖS

 

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Blinishti        8 Karma Epėrme          15. MilIa

2. Buzhala        9. Kėcira         16. Puka (Q)

3. Bohoti           10 Komani        17. Puka Katund

4. Dedaj           11. Kėrpudha    18. Qereti i Epėrmė

5. Dushi i Epėrme        12. Lejthiza      19. Qereti i Vogėl

6. Dushneza     13. LelIza         20. Rrape

7. Kabashi        14. Levrushku   21. Ukthi

                                    22. Vrithi

 

b) Lokaliteti i Gjegjanit:

1. Domi            4. Gjegjani (Q) 7. Mushta

2. Gojani i Epėrmė       5. Kimza          8. Ras i Egėr

3. Gojani i Vogėl          6. Mesuli          9. Shkoza

 

c) Lokaliteti i Fush-Arėzit:

1. Bicaj            4. Fusha e Arėzit (Q)   7. Lumbardhi

2. Bregu           5. Kryeziu        8. Micaj

3. Fleti 6. Kulumbrija   9. Qafa e Malit

                                    10. Xathi

ē) Lokaliteti i Iballės:

1. Apripa e Gurit          6. Bugjoni         11. Merturi i Gurit

2. Arsti            7. Dardha         12. Mėziu

3. Berisha e Epėrme     8. Fierza          13. MiIiska

4. Berisha e vendit        9. Iballja (Q)    14. Poravi

5. Berisha e vogėl         10. Kokdoda

 

XX. RRETHI I SARANDĖS:

 

a) Lokaliteti i Qendrės:

1. Qyteti i Sarandės (Q)            4. Metoqi        6. Vrioni

2. Ēuka            5. Vana            7. Vromeroja

3. Gjashta

 

b) Lokaliteti i DeIvinės:

1. Qyteti I Delvinės (Q)            7. Kardhikaqi   13.       Rusani

2. Bamatati       8. Kostari         14.       Sirokati

3. Brailati         9. Krongja        15. Varfaj

4. Dhrovjani i Poshtėm 10. Lefterohori            16. Velohova

5. Dhrovjani i sipėrm    11. Muzina       17. Vllahati

6. Kakodhiqi     12. Peca

 

c) Lokaliteti i Finiqit:

1. Finiqi (Q)     3. Kranea          5. Mavropulli

2. Karahaxhi    4. Livina           6. Mesopotami

                                    7. Shijani

ē) Lokaliteti i Jermės:

1. Aliko            7. HaIoja          12. PIlaka

2. Ardhasova    8. Jerma (Q)    13. Qenurja

3. Ēaushi          9. Memoraqi    11. Rahulla

4. Dėrmishi      10. Navarica    15. Rumanxa

5. Fanari          11. Neohori      16. Tremuli

6. Fitorja

 


d) Lokaliteti i Konispolit:

1. Dishati         4. Konispoli (Q)            7. Vėrva

2. Ēifliku          5. Kllogjeri       8. Xara

3. Janjari          6. Mursia

 

dh) Lokaliteti i Lukovės:

1. Borshi          3. Lukova (Q)   5. Piqerasi

2. Hundėcova   4. Nivicė-Bubari           6. Sasaj

                                    7. Shėnvasija

 

e) Lokaliteti i Rėzomės:

1. Fushė-Vėrija            3. Kopaēeza     5. Senica

2. Kalasa          4. Pulavlija       6. Tatzati

                                    7. Vergoja (Q)

 

e) Lokaliteti i Theollogos:

1. Cerkovica (Q)          5. Koroqi                      9. Malēani

2. Dhivri          6. Leshnica a Poshtme              10. Qesarati

3. Grozhdani    7. Leshnica e Sipėrme              11. Shėndreu

4. Janiēati         8. Llupsati                    12. Zmineci

 

 

f) Lokaliteti i Vagalatit:

1. Grava           6. Livadhja (Q) 11. Pandelejmoni

2. Kalcati         7. Lefter-Talo   12. Sopiku

3. Kodra           8. Llazati          13. Shalėsi

4. Komati         9. Merkati        14. Vagalati

5. Kullurica      10. Ninati

 

XXI. RRETHI I SKRAPARIT

 

a) Lokaliteti i Ēorovodės:

1. Cerova         9. Korita          17. Selani

2. Ēerenishti     10. Ligethi        18. Slatinja

3. Ēorovoda (Q)           11. MolIasi       19. Strora

4. Dobrusha      12. Munushtiri 20. Veleshnja-KaIa

5. Dhorėsi        13. Nishica       21. Veseshta

6. Grepckė-Dorezi       14. Osoja          22. Verzhezha

7. Gradeci        15. Polena        23. Visocka

8. Kalanjasi      16. Radeshi      24. Zogasi

 

b) Lokaliteti i Ēepanit:

1. Blezencka     5. Malindi        9. Rehovica

2. Ēepani (Q)   6. Muzhaka      10. Rogu

3. Gėrmenji      7. Muzhencka   11. Sevrani

4. Lapanji         8. Prishta         12. Zabarzani

 

c) Lokaliteti i Gjėrbesit:

1. Barēi            10. Gramshi     19. Rromasi

2. Cėrica          11. Gurazezi    20. Straficka

3. Ēorotati        12. Gjėrbesi (Q)           21. Shpatanji

4. Davidhi        13. Gjakovica   22. Terova

5. Dobrrenj-Buranjė     14. Kovaēanji   23. Trebla

6. Duncka         15. Kuēi           24. Ujaniku

7. Floq Rehovė 16. Leskova      25. Vishanji

8. Gradeci        17. Mlovė-Pėrrenjasi    26. Zaloshnja

9. Greva           18. Postena       27. Xhepa

 

ē) Lokaliteti i Potomit:

6. Backa           7. Koprencka    13. Potomi (Q)

1. Faqekuqi      8. Krasta          14. Qafa

2. Gostencka    9. Krushova      15. Staravecka

8. Gjergjova     10. Leshnja       16. Trubehova

4. Helmesi       11. Melcka       17. Vlusha

5. Kapinova      12. Nikollara

 

d) Lokaliteti i Therepelit:

1. Kakruka       4. Therepeli (Q)           7. Vendresha e Malit

2. Lavdari        5. VaIa-Kadrasi           8. Vendresha e Vogėl

3. Spathorė-Buzuq        6. Vendresha e Madhe

 

 

XXII. RRETHI I SHKODRĖS

 

a) Qyteti i Shkodrės (me 7 Iagje qyteti)

b) Lokaliteti i Qendrės

(me qendėr nė Shkodėr)

 

1. Bardhaj                    6. Dobraēi                    11. Shiroka

2. Bel oja                      7. Golemi                     12. Shtoi i Ri

3. Berdica e Mesme                 8. Gruda e Re               13. Shtoi i Vjetėr

4. Berdica e Sipėrme                9. Gruda e Re               14. Zogaji

5. Berdica e Poshtėme              10. Mali Hebaj

 

c) Lokaliteti i Bushatit:

1. Ashta                       6. KukIi                       11. Ranza

2. Barbullushi i Sipėrmė                        7. MaIi i Jushit                        12. Stajka

3. Barbullushi i Poshtėm                        8. Melgushi                 13. Shkjeza

4. Bushati (Q)               9. Poērami                  14. Trushi

5. Kozmaēi                  10. Plezha

 


ē) Lokaliteti i Dedajt:

1. Boga             5. Lohja e Sipėrme                     9. Vuē-Kurtaj

2. Bratosh-Petroviq                   6. Vrithi                       10. Zagor-lsufaj

3. Bzheta                      7. Vukpalaj-Bajzė                     11. Zagor-Ndreaj

4. Dedaj (Q)                 8. Vukpalaj-Kastrat

 

d) Lokaliteti i Dukagjinit:

1. Abati                          8. Lotaj                      15. Palaj

2. Brashta                       9. MguIlo                   16. Pecaj

3. Ginaj                        10. Ndreaj                    17. Pepsumaj

4. Guraj-Boks               11. Ndėrhysaj               18. Poga

5. Gjani            12. Nėnmavriqi                       19. Toplana

6. Kiri  13. Nicaj-Shalė (Q)                  20. Thethi

7. Lekaj            14. Nicaj Shosh                        21. Vuksanaj

 

dh) Lokaliteti i Gruemirės:

1. Boriēi i math            5. Kurt-Kurtaj              8. Rash-KuIIaj

2. Boriēi i vogėl            6. Limaj-Egzh-Lepuroshi                       9. Rash-Vorfa

3. Gruemira (Q)           7 Omaraj                      10. GriIli

4. Grud-Fusha

 

e) Lokaliteti i Gurit tė Zi:

1. Canjolla        5. Kuēi 8. Spathara

2. Gajtani         6. Ragami        9. Sheldija

3. Guri i Zi (Q)            7. Renxi           10. Vukatana

4. Jubani

 

ė) Lokaliteti i Koplikut

1. Aliaj 8. Grizha Nr. 1                        15. Lohja e Poshtėme

2. Budishta-goraj          9. Grizha Nr. 2                        16. Pjetroshani

3. Buz-uji         10. lvanaj                     17. Qafgrada

4. Bzheta-Makaj           11. Jarani                     18. Rapsh-Starja

5. Flaka            12. Kopliku i Mesem                19. Reēi i Poshtėm

6. Fusha-Brigje 13. Kopliku i Poshtėm (Q)                    20. Repishti

7. Gradeci        14. Kopliku I Sipėrmė               21. Vajushi

 

f) Lokaliteti i Mesit:

1. Boksi            6. Hoti i Ri       10. Sumaj

2. Domeni        7. Mesi (Q)      11. Shakota

3. Dragoēiēi     8. Muselini       12. Ura e Shtrenjtė

4. Drishti          9. Prekali         13. Vilza

5. Kullaji

 

g) Lokaliteti i Oblikės

1. Baboti           4. Oblika e Poshtėme                7. Valasi

2. Dramoshi     5. Oblika e Sipėrme                  8. Vidhgari

3. Muriqani      6. Shtufi                       9. Zuesi

 

 

gj) Lokaliteti i Obotit

1. Belaj            5. Mushani                     9. Samrishti i Sipėrm

2. Dajēi            6. Oboti (Q)                  10. Sukat e Dajēit

3. Doragjati      7. Rrushkulli                 11. Shirqi

4. Mali i Gjymtit          8. Samarishti I Poshtėm

 

 

h) Lokaliteti i Tamarės:

1. Broja            4. Selēa                        6. Vermoshi

2. Nikshi          5. Tamara (Q)              7. VukIi

3. Lepusha

 

i) Lokaliteti i Shllakut

1. Barcolla       5. Malagji-Kajvali                      9. Ukbibaj

2. Bena 6. Mazreku                  10. ViIa

3. Gusht-Palaj  7. Qenet i Poshtėm                   11. Vukjaka Gegaj (Q)

4. Kishė Ara    8. Telunė-Kllogjena

j) Lokaliteti i Vaut tė Dejės:

1. Ajmeli          7. Karma e Poshtėme              13. MneIIa e Vogėl

2. Dushi i Poshtėm       8. Laēi — Qysaē                      14. Naraēi

3. Dheu i Let      9. Lisena                    15. Nenshati

4. Gomsiqia      10. MIIoja                   16. Shelqeti

5. Kaēa            11. Mjeda (Q)             17. Vigu

6. PistuIIi         12. MnelI e Madhe                  18. Vjerdha

 

k) Lokaliteti i Velipojės:

1. Boks-Rrjodhi            4. Pentari                     6. Reē Pulaj

2. Luarzi          5. Pulaj                        7. Velipoja (Q)

3. Mali KoIaj

 

XXIII.  RRETHI I TEPELENĖS

 

a) Qyteti i Memaliajt:

b) Lokaliteti i Qendrės:

1. Qyteti i Tepelenės (Q)                        7. Dukaj                     13. Memaliaj

2. Beēishti                      8. Hormova                14. Mezhgorani

3. Bėnēa                         9. Kashishti                15. Peshtani

4. Ēerila                       10. Kodra                     16. Turani

5. Damesi                    11. LekIi                      17. Vasjari

6. Dragoti                     12. Luzati                     18. Veliqoti

 

c) Lokaliteti i Buzit:

1. Arrėza e madhe                     8. Izvori                     15. Selcka e vogėl


2. Arrėza e vogėl                       9. Komari                  16. Shalėsi

3. Buzi i math (Q)                     10. Luftinja Nr. 1                     17. Tosk-Martallozi

4. Buzi i vogėl              11. Luftinja Nr. 2                     18. Vagalati

5. Gllava                      12. Mardicaj                19. Zhabokika Nr. 1

6. Gllava e vogėl                      13. Rabija                     20. Zhabokika Nr. 2

7. Golemaj                   14. SeIcka e madhe                  21. Xhafaj

 

c) Lokaliteti i Krahėsit:

1. Allkomemaj             5. Koshtani                     9. Qesarati

2. Amanikaj                 6. Krahėsi Nr. 1 (Q)                 10. Toēi

3. Kalivaēi                   7. Krahėsi Nr. 2                       11. Zhulaj

4. Kamēishti                 8. Levani                      12. Xhaxhaj

 

d) Lokaliteti i Progonatit:

1. Gusmari                   3. Nivica                      5. Rexhina

2. Lekdushi                   4.  Progonati (Q)

dh) Lokaliteti i Sinanajt:

1. Dorėza                     3. Lap-Martallozi                     5. Salarija

2. Dhėmblani                4. Matohasanaj             6. Sinanaj (Q)

 

XXIV. QYTETI I TIRANĖS

            1.         Lagja    Nr.       1

            2.             “      “          2

            3.             “      “          3

            4.             “      “          4

            5.             “      “          5

            6.             “      “          6

            7.             “      “          7

            8.             “      “          8

XXV.   RRETHI I TIRANĖS

 

a) Lokaliteti i Qendrės

(me qendėr nė Tiranė)

 

1. Babrruja                     9. Murthi                                16. Surreli

2. Farka e madhe                     10. MjuII-Bathore                                 17. Shkalla

3. Farka                       11. Packuqani                           18. Shkoza

4. Ferma (Ylli i kuq)                12. Picalli                                 19. Shtėpaza

5. Laknasi                    13. Priska e madhe                               20. Shermina

6. Lanabregasi              14. Sauku                                 21. Shtish-Tufina

7. Linza                        15. Selitė e vogėl                                  22. Tujani

8. Mėzezi

 


b)         Lokaliteti i Balldushkut:

1. Alltata                        6. Dushku                               11. Mustafa-Kocaj

2. Bajza                          7. lsuf-Muēaj                          12. Shpati

3. Baldushku (Q)                         8. Kakuja                               13. Tavareni

4. BaIlhaxhijasi               9. Kocaj                                 14. Veskqila

5. Ballshabani               10. Mumajesi                           15. Vishaj

 

c) Lokaliteti i Gurrės:

1. Barbasi                       6. Gurra (Q)                           11. Mangulli

2. Daijasi                       7. Hekali                                12. Pashkasheshi

3. Darsheni                    8. KIlo ka                               13. Percelleshi

4. Flkasi                         9. Kryeziu                              14. Qedaja

5. Fraveshi                   10. Lundra                                15. Selba

                                                            16. Shytaj

 

ē) Lokaliteti i Kasharit:

1. Berxulli                    4. Kashari (Q)                          7. Mazreku

2. Domja                      5. Kuci                         8. Yrsheku

3. Gjokaj                      6. Kusi

 

d) Lokaliteti i Ndroqit:

1. BaIlashej                    9. Kėrēukja                            16. Pineti

2. Ēal-Berzezi              10. Lagja e re                           17. Sauqeti

3. Ēaushi                      11. Maknori                             18. Sheshi

4. Ēoēaj                       12. Pajani                                 19. Tregu (Q)

5. Dorėzi                      13. Peza e madhe                                 20. Varoshi

6. Greblleshi                14. Peza e vogėl                                   21. Zbarqja

7. Greca                       15. Pezė Helmėsi                                 22. Zhurja

8. Grori

 

dh) Lokaliteti i Petrelės:

1. Berzhita                     7. Kusi                                   13. Petrela (Q)

2. Cirma                        8. Luga                                   14. Rozaverja

3. Demirxhijasi                          9. Mihajasi                             15. Skuterra

4. Dobreshi                  10. Mulleti                               16. Stermasi

5. Durishti                    11. Musqeta                             17. Shalqiza

6. Iba               12. Pullumbasi                          18. Shėnkolli

 

e)         Lokaliteti i Shėngjergjit:

1. Derja                       5. Pėrpuja                                  9. Ura

2. Damja e Malit                      6. Shėngjergji (Q)                                 10. Vakumona

3. Faēeshi                    7. Shėngjini i math                                11. Vrri

4. Fagu             8. Shemrija

e) Lokaliteti Shupalit:

1. Bastari         6. Muriza         10. Shupali


2. Beshi            7. Qaf Molla    11. VIZO

3. Bulceshi       8. Selita e malit            12. Zall-Bastari

4. Dajti 9. Shėngjini i vogėl       13. Zall-Mneri

5. Mneri i epėrm          10. Shupali (Q)

 

f) Lokaliteti i Vorės:

1. Ahmetaqi     4. Gjeēaj-Fush  7. Palaqi

2. Gėrdeci        5. Marq neti     8. Sharga

3. Gjeēaj-kodėr            6. Muēaj          9. Vora (Q)

 

g)         Lokaliteti i Yzberishit:

1. Allgjata        5. Fortuzaj       9. Prushi

2. Anbona         6. Gropaj          10. Sharra

3. Bulica           7. Lalmi           11. Vaqarri

4. Damjani       8. Mėniku         12. Yzberishti (Q)

 

gj) Lokaliteti i Zall-Herrit:

1. Brarri           5. KaIlmeti       9. Qinami

2. Ēerkeza       6. Morina         10. Rradheshi

3. Ferraj          7. Pisari           11. ZaIl-herri (Q)

4. Herraj          8. Priskė e vogėl

 

 

XXIV. RRETHI I TROPOJĖS

 

a) Lokaliteti i Qendrės

1. Qyteti Bajram           Curri (Q)           7. Grija           13.       Margegaj

2. Breglumi                  8. Jah-Salhi     14.       Markaj

3. Bujani                       9. Koēanaj       15.       Plani

4. Dojani                      10. Lekurtaj      16.       Selimaj

5. Dega                        11. Luzha         17.       Shoshani

6. Dushaj                      12. Llugaj

 

b)         Lokaliteti i Dragobisė.

1. Bradoshnica  2. Dagobija (Q)                        3. Qeremi

                                                4. Valbona

 

c) Lokaliteti i Lek-Bibaj:

1. Brica            5. Gjonpepaj     9. Qirec-Mulaj

2. Bėtosha        6. Lek-Bibaj (Q)           10. Salca

3. Curraj i epėrm         7. Peraj            11. Shėngjergji

4. Curaj            8. Palci            12. Tetaj

 

ē) Lokaliteti i Pacit:

1. Berisha         4. Paci (Q)       7. Zogaj


2. Kami            5. Rusht-Shėngjergji     7. Zogaj

3. Kepeneku     6. VIadi            8. Zherka

 

d) Lokaliteti i Tropojės:

1. Ahmataj       5. Gegaj           10. Papaj

2. Babina          6. Kasaj           11. Shkelzeni

3. Begaj            7. Kovoci         12. Tropoja (Q)

4. Buēaj            8. Kernaj          13. Viēidoli

            9. Myhejani

 

XXVH. RRETHI I VLORĖS

 

a) Qyteti i Vlorės me 8 lagje

b) Lokaliteti i Qendrės:

(me qendėr nė VIorė)

1. Bobica e mėdhe        7. Hoshtima      13. Peshkėpia

2. Bobica e Vogėl         8. Kanina         14. Qishbardha

3. Bestrova       9. Kėrkova       15. Risila

4. Cerkovina     10. Narta          16. Xhyerina

5. Ēeprati         11. Panaja        17. Zverneci

6. Drashovica   12. Penkova

 

c) Lokaliteti i Bratajt:

1. Bashaj          4. Lepenica      7. Shalės-Mesapliku

2. Brataj (Q)     5. Ma ogjini      8. Tėrbaēi

3. Gjormi         6. Ramica        9. Vermiku

                                    10. Vranishti

 

ē) Lokaliteti i Dukatit:

1. Dukati (Q)    2. Rradhima     3. Tragjasi

 

d) Lokaliteti i Himarės:

1. Dhermiu       5. Kudhėsi        8. Qeparoi

2. Gjileka         6. Palasa          9. Spilea

3. Himara (Q)  7. Piluri            10. Vunoi

4. Iljas

dh) Lokaliteti i Koculit:

1. Gerneci        3. Kropishti      5. Mertiraj

2. Koculi (Q)    4. MaIIkeqi      6. Treblova

                                    7. Vezhdanishti

 

e) Lokaliteti i Kotes:

1. Gumenica     3. Lapardhaja   6. Vajza


2. Hysoverdhi   4. Mavrova (Q)            7. Vodica

            5. Mazhari       8. Velēa

 

ė) Lokaliteti i Kuēit:

1. Bolena          3. Fterra          5. Kuēi (Q)

2. Ēoraj            4. Kallarati

 

f) Lokaliteti i Llakatundit;

1. Beshishti       3. Grabjani       5. Mėkati i ri

2. Bunavija       4. Llakatundi (Q)          6. Mėkati

 

g)         Lokaliteti i Novoselės:

1. Alibani         4. Mifoli           7. Skrofotina

2. Bishani         5. Novosela (Q)            8. Trevllazeri

3. Dellenja       6. Poroja          9. Zhuk-Grykepisha

 

gj) Lokaliteti i Selenicės:

1. Armeni        3. Rexhepaj      5. Selenica (Q)

2. Karbunari     4. Rromesi

 

h) Lokaliteti i Sevasterit:

1. Amonica      4. Haderaj        7. Ploēa

2. Dushkaraku  5. Leshani        8. Sevasteri (Q)

3. Golimbasi     6. Mazhari       9. Shkoza

 

Neni 2.

 

Dekreti Nr. 2192 datė 26/12/1955 mbi ndarjen administrative tokėsore tė RepubIikės Popullore tė Shqipėrisė si dhe ēdo ndryshim i bėrė nė tė me dekret tė Presidiumit tė Kuvendit Popullar abrogohen.

 

Neni 3.

 

Ky dekret hyn nė fuqi mė 1 Prill 1958.

 

PĖR PRESIDIUMIN E KUVENDIT POPULLOR TĖ

REPUBLIKĖS POPULLORE TĖ SHQIPĖRISĖ

 

            SEKRETARI                                       KRYETARI

            Sami Baholli                           Haxhi Lleshi