DEKRET

Nr. 7503, datė 1.6.2012

 

PĖR DHĖNIE TĖ SHTETĖSISĖ SHQIPTARE

 

Nė mbėshtetje tė nenit 92 pika “c” dhe nenit 93 tė Kushtetutės, si dhe nenit 9 pika 7 dhe nenit 20 tė ligjit nr. 8389, datė 5.8.1998 “Pėr shtetėsinė shqiptare”, tė ndryshuar, bazuar edhe nė propozimin e Ministrit tė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve,

 

DEKRETOJ:

 

Neni 1

 

U jepet shtetėsia shqiptare me kėrkesė tė tyre personave tė mėposhtėm:

1. Etrit Fadil Berisha

2. Shpend Hajdin Matoshi

3. Lčotrim Agim Gashi

4. Xhelbrim (Gjelbrim) Izir Taipi

 

Neni 2

 

Ky dekret hyn nė fuqi menjėherė.

 

PRESIDENTI I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ

Bamir Topi