L I G J

Nr. 8652, datė 31.7.2000

 

PĖR ORGANIZIMIN DHE FUNKSIONIMIN E QEVERISJES VENDORE

 

Nė mbėshtetje tė neneve 13, 81, 83 pika 1 dhe 108-115 tė Kushtetutės, me propozimin e Kėshillit tė Ministrave,

 

K U V E N D I

 

I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ

V E N D O S I:

 

KREU I

DISPOZITA TĖ PĖRGJITHSHME

 

Neni 1

Objekti i ligjit

 

Ky ligj rregullon organizimin dhe funksionimin e njėsive tė qeverisjes vendore nė Republikėn e Shqipėrisė, si dhe pėrcakton funksionet, kompetencat, tė drejtat dhe detyrat e tyre dhe tė organeve pėrkatėse.

 

Neni 2

Pėrkufizime

 

Nė kuptimin e kėtij ligji:

1.”Funksion" ėshtė fusha e veprimtarisė pėr tė cilėn ėshtė pėrgjegjės njė organ i caktuar.

2. “Funksione tė deleguara" janė funksione tė pushtetit qendror ose tė institucioneve tė tjera qendrore qė me ligj ose me marrėveshje caktohen tė realizohen nga njėsitė e qeverisjes vendore nė mėnyrėn dhe masėn e pėrcaktuar nga pushteti qendror dhe institucione tė tjera qendrore.

3. “Funksione tė pėrbashkėta" janė funksione pėr tė cilat njėsia e qeverisjes vendore ka pjesėn e saj tė pėrgjegjėsisė sė dallueshme nga pjesa e pėrgjegjėsisė sė dhėnė pushtetit qendror, si dhe qė bashkėshoqėrohen pėrpjesėtimisht me kompetenca, tė cilat i ushtron nė mėnyrė autonome.

4. “Funksione tė veta" janė funksionet e dhėna me ligj njėsisė sė qeverisjes vendore, pėr tė cilat ajo ėshtė pėrgjegjėse pėr realizimin, si dhe ka lirinė dhe autoritetin tė marrė vendime e tė pėrdorė mjete pėr realizimin e tyre, brenda hapėsirės sė normave, kritereve dhe standardeve tė pranuara pėrgjithėsisht me ligj, duke zotėruar autoritet tė plotė administrativ, shėrbimi, investimi dhe rregullator.

5. “Kompetencė" ėshtė autoriteti dhėnė me ligj njė organi pėr kryerjen e njė funksioni.

6. “Kompetenca tė veta" janė autoritetet ekskluzive qė u janė dhėnė me ligj njėsive tė qeverisjes vendore pėr realizimin e funksioneve tė veta.

7. “Kompetencė administrative" ėshtė kompetenca pėr menaxhimin e strukturave dhe personelit (ngritjen, pėrmirėsimin, shkrirjen e strukturave, si dhe emėrimin, shkarkimin, transferimin, kualifikimin, pėrcaktimin e pagave dhe shpėrblimeve tė personelit) nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi.

8. “Kompetencė e deleguar" ėshtė kompetenca e pushtetit qendror qė, me ligj ose me marrėveshje, i ėshtė dhėnė njėsisė sė qeverisjes vendore.

9. “Kompetencė investimi" ėshtė kompetenca pėr planifikimin, shpėrndarjen dhe realizimin e  investimeve.

10. “Kompetencė rregullatore" ėshtė kompetenca pėr krijimin dhe vendosjen e rregullave (dhėnie licencash, caktime oraresh, vendosje gjobash ose nė pėrgjithėsi dhėnie tė drejtash ose krijim detyrimesh), duke respektuar standardet dhe legjislacionin nė fuqi.

11. “Kompetencė shėrbimi" ėshtė kompetenca pėr planifikimin, shpėrndarjen dhe realizimin e mirėmbajtjes sė objekteve dhe shėrbimeve ndihmėse.

12. “Pushtet qendror" ėshtė Kėshilli i Ministrave, ministritė dhe institucionet e tjera qendrore tė shtetit.

13. “Riorganizim" ėshtė ndryshimi nė ndarjen administrative-territoriale.

14. “Subjekt i kompetencave tė pėrbashkėta" ėshtė njė komitet, ent, institucion, ndėrmarrje ose bord, i krijuar nga dy ose mė shumė njėsi tė qeverisjes vendore ose mes njėsive tė qeverisjes vendore dhe institucioneve qendrore, me qėllim kryerjen e njė shėrbimi ose pėrmbushjen e njė detyrimi tė pėrbashkėt.

15. “Subsidiaritet" ėshtė parimi i kryerjes sė funksioneve dhe ushtrimit tė kompetencave nė njė nivel qeverisjeje sa mė pranė shtetasve.

 

Neni 3

Misioni i pushtetit vendor

 

Pushteti vendor nė Republikėn e Shqipėrisė siguron qeverisjen nė njė nivel sa mė  afėr shtetasve nėpėrmjet:

a) njohjes sė ekzistencės sė identiteteve dhe vlerave tė ndryshme tė bashkėsive;

b) respektimit tė tė drejtave dhe lirive themelore tė shtetasve tė sanksionuara nė Kushtetutė ose nė ligje tė tjera;

c) zgjedhjes sė llojeve tė ndryshme tė shėrbimeve dhe lehtėsirave tė tjera publike vendore nė dobi tė bashkėsisė;

ē) ushtrimit efektiv tė funksioneve, kompetencave dhe realizimit tė detyrave nga  organet e qeverisjes vendore;

d) realizimit tė shėrbimeve nė forma tė pėrshtatshme;

dh) nxitjes efektive tė pjesėmarrjes sė bashkėsisė nė qeverisjen vendore.

 

Neni 4

Parime themelore tė funksionimit tė organeve tė njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Organet e njėsive tė qeverisjes vendore veprojnė nė bazė tė parimit tė autonomisė vendore.

2. Marrėdhėniet ndėrmjet organeve tė njėsive tė qeverisjes vendore dhe marrėdhėniet e tyre me organet e pushtetit qendror bazohen nė parimin e subsidiaritetit dhe tė bashkėpunimit pėr zgjidhjen e problemeve tė pėrbashkėta.

3. Nė veprimtarinė e tyre organet e njėsive tė qeverisjes vendore respektojnė Kushtetutėn, ligjet dhe aktet e nxjerra nė bazė dhe pėr zbatimin e tyre.

4. Organet  e njėsive tė qeverisjes vendore janė persona juridikė.

5. Ēdo komunė, bashki dhe qark ėshtė organ qeverisės me vazhdimėsi.

 

KREU II

NJĖSITĖ E QEVERISJES VENDORE

 

Neni 5

Pėrcaktimi: komunė, bashki, qark dhe nėndarjet

 

1. Njėsi bazė tė qeverisjes vendore janė komuna dhe bashkia.

2. Komuna pėrfaqėson njė unitet administrativo-territorial dhe bashkėsi banorėsh, si rregull nė zona rurale dhe nė raste tė veēanta edhe nė zona urbane. Shtrirja territoriale, emri dhe qendra e komunės pėrcaktohen me ligj. Nėndarjet e komunės quhen fshatra dhe nė raste tė veēanta qytete. Pėrcaktimi i territorit tė nėndarjeve bėhet nga kėshilli komunal.

3. Bashkia pėrfaqėson njė unitet administrativo-territorial dhe bashkėsi banorėsh kryesisht nė zona urbane e nė raste tė veēanta pėrfshin edhe zona rurale. Shtrirja territoriale dhe emri i bashkisė pėrcaktohen me ligj. Nėndarjet e bashkisė nė zona urbane quhen lagje. Lagjet krijohen nė territore me mbi 15 000 banorė me vendim tė kėshillit bashkiak. Kur bashkia pėrfshin zona rurale, nėndarja quhet fshat. Fshati krijohet nė njė territor me mbi 200 banorė. Qytet, shpallet njė qendėr banimi e cila ka njė plan perspektiv zhvillimi urban tė miratuar. Shpallja e qytetit bėhet me ligj.

4. Qarku ėshtė njėsi e nivelit tė dytė tė qeverisjes vendore.

5. Qarku pėrfaqėson njė unitet administrativo-territorial, tė pėrbėrė nga disa komuna dhe bashki me lidhje gjeografike, tradicionale, ekonomike, sociale dhe interesa tė pėrbashkėt. Kufijtė e qarkut pėrputhen me kufijtė e komunave dhe tė bashkive qė e pėrbėjnė atė. Qendra e qarkut vendoset nė njė nga bashkitė qė pėrfshihen nė tė. Shtrirja territoriale, emri dhe qendra e qarkut pėrcaktohen me ligj.

6. Nėndarja e qarkut ėshtė rrethi. Shtrirja territoriale, emri dhe qendra e rrethit pėrcaktohen me ligj.

7. Drejtimi i nėndarjeve tė komunave, bashkive dhe qarqeve pėrcaktohet nė kreun VIII tė kėtij ligji.

 

Neni 6

Organet e njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Nė ēdo komunė, bashki dhe qark, krijohen organet pėrfaqėsuese dhe organet ekzekutive tė qeverisjes vendore.

2. Organi pėrfaqėsues i komunės ose bashkisė ėshtė kėshilli komunal ose bashkiak. Organi ekzekutiv i komunės dhe bashkisė ėshtė kryetari i komunės dhe i bashkisė.

3. Organ pėrfaqėsues i qarkut ėshtė kėshilli i qarkut. Funksionet ekzekutive nė qark kryhen nga kryetari dhe kryesia e kėshillit tė qarkut.

4. Organet pėrfaqėsuese dhe ekzekutive nė komuna e bashki zgjidhen me zgjedhje tė pėrgjithshme, tė drejtpėrdrejta dhe me votim tė fshehtė, sipas mėnyrės sė parashikuar nė Kodin Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

5. Organi pėrfaqėsues i qarkut, krijohet me pėrfaqėsues nga organet e zgjedhura tė komunave dhe bashkive qė e pėrbėjnė atė, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė Kushtetutė dhe nė kreun IX tė kėtij ligji.

6. Kryetari dhe kryesia e kėshillit tė qarkut zgjidhen nga kėshilli i qarkut, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė kreun IX tė kėtij ligji.

 

KREU  III

TĖ DREJTAT E NJĖSIVE TĖ QEVERISJES VENDORE

 

Neni 7

Ushtrimi i autoritetit me interes publik vendor

 

1. Organet e njėsive tė qeverisjes vendore mund tė ndėrmarrin nisma me interes publik vendor pėr ēdo ēėshtje qė nuk u ndalohet me ligj ose qė nuk i ėshtė dhėnė ekskluzivisht me ligj njė organi tjetėr shtetėror.

2. Organet e njėsive tė qeverisjes vendore ushtrojnė kompetencat e tyre nėpėrmjet vendimeve, urdhėresave dhe urdhrave.

 

Neni 8

Tė drejtat e njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Njėsitė e qeverisjes vendore gėzojnė kėto tė drejta:

I. E drejta e qeverisjes

a) Pėrcaktojnė masa qė ato i gjykojnė tė nevojshme pėr kryerjen e funksioneve dhe ushtrimin e kompetencave.

b) Bazuar nė Kushtetutė, nė ligje dhe aktet nėnligjore tė nxjerra nė bazė dhe pėr zbatim tė tyre pėr kryerjen e funksioneve dhe ushtrimin e kompetencave, nxjerrin urdhėresa, vendime dhe urdhra qė janė tė detyrueshme pėr tė gjitha subjektet e pėrfshira nė akt, nė juridiksionin e tyre.

c) Krijojnė struktura administrative pėr kryerjen e funksioneve dhe ushtrimin e kompetencave tė tyre, sipas ligjeve nė fuqi.

ē) Krijojnė njėsi ekonomike e institucione nė varėsi tė tyre. 

d) Krijojnė komitete, borde ose komisione pėr kryerjen e funksioneve tė veēanta sa herė qė paraqitet nevoja.

dh) Krijojnė nėndarje administrativo-territoriale brenda juridiksionit pėr rritjen e efikasitetit nė kryerjen e funksioneve tė tyre qeverisėse, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė kėtė ligj.

II. E drejta e pronėsisė

a) Njėsitė e qeverisjes vendore, ushtrojnė tė drejtėn e pronėsisė. Ato fitojnė, shesin dhe japin nė pėrdorim pronėn e paluajtshme ose tė luajtshme tė tyre, si dhe ushtrojnė tė drejta tė tjera sipas mėnyrės sė pėrcaktuar me ligj.

b) E drejta e fitimit tė pronės nėpėrmjet shpronėsimeve pėr interes publik nga ana e njėsive tė qeverisjes vendore rregullohet me ligj tė veēantė.

c) E drejta e pronėsisė ushtrohet nga kėshilli pėrkatės, i cili nuk mund t'ia delegojė ushtrimin e kėsaj tė drejte askujt tjetėr.

III. E drejta e mbledhjes sė tė ardhurave dhe e bėrjes sė shpenzimeve

a) Krijojnė, mbledhin tė ardhura dhe bėjnė shpenzime pėr pėrmbushjen e funksioneve tė tyre.

b) Vendosin taksa e tarifa pėr shėrbimet si dhe nivelin e tyre nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi dhe interesat e bashkėsisė.

c) Hartojnė, miratojnė dhe zbatojnė buxhetin e tyre.

IV. E drejta e kryerjes sė veprimtarive ekonomike

a) Pėr pėrmbushjen e funksioneve publike nė interes tė bashkėsisė qė pėrfaqėsojnė, ushtrojnė veprimtari ekonomike qė nuk bie ndesh me orientimet themelore tė politikave ekonomike tė shtetit.

b) Tė ardhurat qė pėrfitohen nga veprimtaria ekonomike pėrdoren, nė pjesėn mė tė madhe, pėr mbėshtetjen dhe pėrmbushjen e funksioneve publike.

c) Veprimtaria ekonomike e njėsive tė qeverisjes vendore rregullohet nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi. 

V. E drejta e bashkėpunimit

a) Pėr kryerjen e shėrbimeve specifike nė emėr dhe nė dobi tė bashkėsive pėrkatėse, dy ose mė shumė njėsi tė qeverisjes vendore mund tė ushtrojnė sė bashku ēdo funksion qė u ėshtė dhėnė atyre me ligj, nėpėrmjet zbatimit tė marrėveshjeve ose kontratave tė pėrbashkėta, delegimit tė kompetencave dhe pėrgjegjėsive tė veēanta njėra-tjetrės ose kontraktimit me njė palė tė tretė.

b) Bashkėpunojnė me njėsi tė qeverisjes vendore tė vendeve tė tjera dhe pėrfaqėsohen nė organizata ndėrkombėtare tė pushteteve vendore nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi.

c) Kanė tė drejtė tė organizohen nė shoqata, nė pėrputhje me legjislacionin pėrkatės pėr shoqatat.

VI. E drejta e personit juridik

Si persona juridikė, njėsitė e qeverisjes vendore gėzojnė dhe ushtrojnė tė gjitha tė drejtat e pėrcaktuara nė Kodin Civil tė Republikės sė Shqipėrisė dhe nė legjislacionin nė fuqi:

a) tė drejtėn e lidhjes sė kontratės;

b) tė drejtėn e krijimit tė personave tė tjerė juridikė;

c) tė drejtėn e ngritjes sė padisė civile;

ē) tė drejtėn e mbajtjes sė llogarive;

d) tė drejta tė tjera pėr ushtrimin e funksioneve nė bazė dhe nė zbatim tė ligjeve dhe akteve nėnligjore.

VII. Tė drejta tė tjera

a) Japin tituj nderi dhe stimuj.

b) Vendosin emėrtimet e territoreve, objekteve dhe institucio­neve nėn juridiksionin e tyre, sipas kritereve tė pėrcaktuara me ligj.

2. Njėsitė e qeverisjes vendore kanė vulėn dhe simbolet e tyre.

3. Tė drejtat e mėsipėrme ushtrohen nga organet e njėsive tė qeverisjes vendore, sipas pėrcaktimeve tė bėra nė kėtė ligj.

 

KREU  IV

FUNKSIONET DHE KOMPETENCAT E KOMUNĖS,

BASHKISĖ DHE QARKUT

 

Neni 9

Tipet e funksioneve

 

Komuna, bashkia dhe qarku, kryejnė funksione tė veta, tė pėrbashkėta dhe funksione tė deleguara.

 

Neni 10

Funksionet e veta tė komunės dhe bashkisė

 

1. Komuna dhe bashkia kanė kompetenca tė plota administrative, shėrbimi, investimi dhe rregullatore pėr funksionet e veta tė pėrcaktuara nė kėtė nen. Kėto funksione ato i ushtrojnė nė pėrputhje me afatet e pėrcaktuara nė kreun XI tė kėtij ligji.

2. Kompetencat pėr kryerjen e funksioneve tė veta, komuna dhe bashkia i ushtrojnė duke respektuar politikat kombėtare dhe rajonale. Pėr kėto funksione, pushteti qendror mund tė vendosė standarde e norma specifike kombėtare me qėllim ruajtjen e interesave kombėtarė. Kėto standarde e norma nuk mund tė cėnojnė ose kufizojnė autonominė e komunave dhe bashkive nė ēėshtje me interes vendor. Nė rastet kur komunat dhe bashkitė nuk zotėrojnė fondet ose mjetet e mjaftueshme pėr arritjen e standardeve dhe normave kombėtare, pushteti qendror u jep atyre mbėshtetjen e nevojshme.

3. Komunat dhe bashkitė ushtrojnė kėto funksione tė veta:

I. Nė fushėn e infrastrukturės dhe tė shėrbimeve publike:

a) furnizimi me ujė tė pijshėm;

b) funksionimi i sistemit tė kanalizimeve tė ujėrave tė bardha, tė ujėrave tė zeza dhe kanaleve mbrojtėse tė zonave tė banuara;

c) ndėrtimi, rehabilitimi dhe mirėmbajtja e rrugėve me karakter vendor, trotuareve dhe shesheve publike;

ē) ndriēimi i mjediseve publike;

d) funksionimi i transportit publik urban;

dh) administrimi i varrezave dhe garantimi i shėrbimit tė varrimit;

e) shėrbimi i dekorit;

ė) administrimi i parqeve, lulishteve dhe zonave tė gjelbėruara publike;

f) grumbullimi, largimi dhe pėrpunimi i mbeturinave;

g) planifikimi urban, menaxhimi i tokės dhe strehimi sipas mėnyrės sė pėrcaktuar me ligj.

II. Shėrbimet me karakter social, kulturor e sportiv:

a) Ruajtja dhe zhvillimi i vlerave kulturore dhe historike vendore, organizimi i veprimtarive dhe administrimi i institucioneve pėrkatėse;

b) organizimi i veprimtarive sportive, ēlodhėse e argėtuese dhe administrimi i institucioneve pėrkatėse;

c) shėrbimi social dhe administrimi i institucioneve si ēerdhet, azilet, shtėpitė e fėmijėve, etj.

III. Zhvillimi ekonomik vendor:

a) pėrgatitja e programeve tė zhvillimit ekonomik vendor;

b) ngritja dhe funksionimi i tregjeve publike dhe i rrjetit tė tregtisė;

c) zhvillimi i biznesit tė vogėl, si dhe zhvillimi i veprimtarive nxitėse si panaire e reklama nė vende publike;

ē) organizimi i shėrbimeve nė mbėshtetje tė zhvillimit ekonomik vendor si informacioni, struktura dhe infrastruktura e nevojshme;

d) shėrbimi veterinar;

dh) ruajtja dhe zhvillimi i pyjeve, kullotave e burimeve natyrore me karakter vendor.

IV. Rendi dhe mbrojtja civile:

a) ruajtja e rendit publik pėr parandalimin e shkeljeve administrative dhe garantimi i zbatimit tė akteve tė komunės ose bashkisė;

b) mbrojtja civile.

 

Neni 11

Funksionet e pėrbashkėta

 

1. Komuna dhe bashkia kryejnė secilin nga funksionet e mėposhtme, veēmas ose  sė bashku me pushtetin qendror, nė pėrputhje me afatet e pėrcaktuara nė kreun XI tė kėtij ligji.

2. Nė rastet kur pushteti qendror i kėrkon komunės ose bashkisė kryerjen e njė funksioni tė pėrbashkėt ose arritjen e njė standardi kombėtar pėr realizimin e kėtij funksioni, ai  siguron mbėshtetje tė mjaftueshme financiare dhe materiale.

3. Komuna dhe bashkia kryejnė kėto funksione tė pėrbashkėta pėr:

a) arsimin parashkollor dhe parauniversitar;

b) sistemin e shėrbimit parėsor shėndetėsor dhe mbrojtjen e shėndetit publik;

c) kujdesin social, zbutjen e varfėrisė dhe garantimin e funksionimit tė institucioneve pėrkatėse;

ē) rendin publik dhe mbrojtjen civile;

d) mbrojtjen e mjedisit;

dh) funksione tė tjera tė pėrbashkėta, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar me ligj.

4. Kompetencat e komunave dhe bashkive, pėr funksionet e parashikuara nė kėtė nen, rregullohen  nė ēdo rast me ligj. Raportet mes njėsive tė qeverisjes vendore dhe tė institucioneve qendrore pėr funksionet e parashikuara nė kėtė nen, rregullohen me ligj ose me akte nėnligjore.

 

Neni 12

Funksione dhe kompetenca tė deleguara

 

1. Funksionet dhe kompetencat e deleguara janė tė detyrueshme ose jo tė detyrueshme.

2. Funksione dhe kompetenca tė detyrueshme janė ato tė pėrcaktuara me ligj.

3. Institucionet qendrore, kur lejohet me ligj, autorizojnė komunėn, bashkinė ose qarkun tė kryejnė funksione tė caktuara tė institucioneve qendrore, duke pėrcaktuar procedurat e kryerjes dhe tė kontrollit pėr zbatimin e tyre.

4. Institucionet qendrore mund tė autorizojnė komunėn, bashkinė dhe qarkun tė ushtrojnė njė kompetencė tė vetme pėr njė funksion tė caktuar.

5. Komunės, bashkisė ose qarkut, mund t'u delegohen funksione dhe kompetenca tė tjera jo tė detyrueshme, mbi bazėn e njė marrėveshjeje midis njėsisė sė qeverisjes vendore pėrkatėse dhe institucionit qendror pėrgjegjės me ligj pėr kėtė funksion ose kompetencė.

6. Nė ēdo rast institucionet qendrore u garantojnė njėsive tė qeverisjes vendore mbėshtetjen e nevojshme financiare pėr ushtrimin e funksioneve dhe kompetencave tė deleguara.

7. Komuna, bashkia ose qarku, me nismėn e tyre mund tė pėrdorin burimet e veta financiare pėr ushtrimin e funksioneve dhe kompetencave tė deleguara, me synim ngritjen nė nivel mė tė lartė tė shėrbimit nė interes tė bashkėsisė.

 

Neni 13

Funksionet e qarkut

 

1. Funksionet e veta tė qarkut janė ndėrtimi dhe zbatimi i politikave rajonale dhe harmonizimi i tyre me politikat shtetėrore nė nivel qarku, si dhe ēdo funksion tjetėr i vet i dhėnė me ligj.

2. Qarku ushtron tė gjitha funksionet qė i delegohen nga njė ose mė shumė komuna e bashki brenda territorit tė tij, sipas njė marrėveshjeje tė lidhur midis palėve.

3. Qarku kryen dhe ushtron kompetencat e deleguara nga pushteti qendror, sipas parimeve tė parashikuara nė nenin 12 tė kėtij ligji.

 

Neni 14

Bashkėpunimi ndėrkomunal pėr kryerjen e funksioneve

 

1. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore mund tė ushtrojė tė drejtėn e bashkėpunimit ndėrkomunal, sipas nenit 8 tė kėtij ligji, duke pėrdorur njė nga kėto mėnyra:

a) marrėveshjen pėr kryerjen sė bashku tė njė ose disa funksioneve;

b) kontraktimin me njė njėsi tjetėr tė qeverisjes vendore pėr ushtrimin e njė ose disa funksioneve;

c) kontraktimin nga ana e disa njėsive me njė palė tė tretė pėr ushtrimin e njė ose disa funksioneve.

2. Ēdo marrėveshje duhet:

a) tė pėrmbajė qėllimin dhe funksionet qė do tė ushtrohen;

b) tė parashikojė mėnyrėn me anė tė sė cilės do tė plotėsohet qėllimi;

c) tė pėrcaktojė shkallėn dhe kohėzgjatjen e delegimit tė kompetencave;

ē) tė pėrcaktojė mėnyrėn dhe masėn e  ndihmesave dhe tė ndarjes sė tė ardhurave dhe pėrfitimeve tė tjera.

3. Dy ose mė shumė njėsi tė qeverisjes vendore, si dhe njėsi tė qeverisjes vendore me organe tė pushtetit qendror mund tė lidhin marrėveshje tė pėrbashkėt pėr krijimin e njė personi juridik tė ndarė nga palėt, tė cilit i japin autoritet dhe kompetenca tė caktuara. Nė kuptimin e kėtij ligji, ky person juridik quhet subjekt i kompetencave tė pėrbashkėta. Pėr secilėn palė pėrcaktohet ndihmesa financiare, ndihmesa me shėrbime, ndihmesa me pajisje dhe me punonjės tė kualifikuar ose ēdo aset tjetėr i nevojshėm pėr realizimin e qėllimit.

4. Pas krijimit tė tij subjekti i kompetencave tė pėrbashkėta pėrgjegjės pėr administrimin e marrėveshjes, brenda 30 ditėsh nga data e krijimit dhe e nėnshkrimit tė marrėveshjes, njofton zyrtarisht prefektin.

5. Njoftimi zyrtar duhet tė pėrmbajė:

a) emrin e njėsive tė qeverisjes vendore qė janė palė nė marrėveshje;

b) datėn e hyrjes nė fuqi tė marrėveshjes;

c) qėllimin e marrėveshjes dhe funksionin qė do tė ushtrohet;

ē) vendimet e kėshillave tė njėsive tė qeverisjes vendore tė pėrfshira nė marrėveshje nė lidhje me tė;

d) ndihmesat e palėve.

6. Pas njoftimit zyrtar qė i bėhet prefektit, marrėveshja bėhet e zbatueshme dhe subjekti i kompetencave tė pėrbashkėta merr fuqi ekzekutimi.

 

KREU V

FINANCAT E NJĖSIVE TĖ QEVERISJES VENDORE

 

Neni 15

Parimet e financimit tė njėsive tė qeverisjes vendore


1. Politikat kombėtare financiare garantojnė funksionimin e njėsive tė qeverisjes vendore dhe bazohen nė parimin e shumėllojshmėrisė sė burimeve tė tė ardhurave.

2. Njėsitė e qeverisjes vendore financohen nga tė ardhurat qė sigurohen nga taksat, tarifat dhe tė ardhurat e tjera vendore, nga fondet e transferuara nga pushteti qendror dhe fondet qė u vijnė drejtpėrdrejt atyre nga ndarja e taksave dhe tatimeve kombėtare.

3. Njėsive tė qeverisjes vendore u garantohet me ligj autoritet i mjaftueshėm pėr krijimin  e tė ardhurave nė mėnyrė tė pavarur.

4. Pushteti qendror u jep njėsive tė qeverisjes vendore fonde pėr pėrmbushjen e tė gjitha standardeve dhe kėrkesave qė ai vendos pėr funksionet dhe kompetencat e deleguara.

5. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore miraton, zbaton dhe administron ēdo vit buxhetin e vet pa deficit dhe nė pėrputhje me ligjin nr.8379, datė 29.7.1998 “Pėr hartimin dhe zbatimin e Buxhetit tė Shtetit tė Republikės sė Shqipėrisė”.

 

Neni 16

Tė ardhurat e veta tė komunės dhe tė bashkisė

 

1. Komuna dhe bashkia, krijojnė tė ardhura nga:

a) taksat dhe tatimet vendore mbi pasuritė e luajtshme dhe tė paluajtshme, si dhe mbi transaksionet e kryera me to;

b) taksat dhe tatimet vendore mbi veprimtarinė ekonomike tė biznesit tė vogėl, tė shėrbimit hotelier, tė restoranteve, bareve dhe tė shėrbimeve tė tjera;

c) taksat dhe tatimet vendore mbi tė ardhurat vetjake tė krijuara nga dhurata, trashėgimi, testamente ose llotari vendore;

ē) taksa ose tatime tė tjera tė pėrcaktuara me ligj.

2. Baza e taksave dhe tatimeve vendore, si dhe kufijtė maksimalė dhe/ose minimalė tė nivelit tė tyre vendosen me ligj tė veēantė. Komuna dhe bashkia kanė tė drejtė tė zbatojnė ose jo njė taksė ose tatim vendor tė pėrcaktuar. Kur ato e zbatojnė tatimin ose taksėn vendore, ato ushtrojnė tė drejtėn e vendosjes sė nivelit, si dhe tė mėnyrave tė mbledhjes dhe administrimit tė tyre brenda kufijve dhe kritereve tė pėrcaktuara nė ligjin pėrkatės.

3. Komuna dhe bashkia krijojnė tė ardhura nga tarifat vendore pėr:

a)  shėrbimet publike qė ato ofrojnė;

b) tė drejtėn e pėrdorimit  tė pronave publike vendore;

c) dhėnien e licencave, tė lejeve, autorizimeve dhe pėr lėshimin e  dokumenteve tė tjera, pėr tė cilat ato kanė autoritet tė plotė.

4. Komuna dhe bashkia vendosin vetė pėr nivelin, mėnyrėn e mbledhjes dhe tė administrimit tė tarifave vendore, nė pėrputhje me politikat dhe parimet e pėrgjithshme kombėtare, tė pėrcaktuara nė aktet normative tė pushtetit qendror.

5. Komuna dhe bashkia marrin hua pėr qėllime publike vendore, nė pėrputhje me mėnyrat e pėrcaktuara me ligj.

6. Komuna dhe bashkia krijojnė tė ardhura nga veprimtaritė e tyre ekonomike, qiratė dhe shitja e pronave, dhuratat, interesat, gjobat, ndihmat ose donacionet.

 

Neni 17

Tė ardhura nga burime kombėtare

 

1. Komuna dhe bashkia financohen nga kėto burime kombėtare:

a) Taksat dhe tatimet e ndara, nė tė cilat pėrfshihen njė pjesė e tatimit mbi tė ardhurat vetjake, si dhe njė pjesė e tatimit mbi fitimin e subjekteve ekonomike. Tė ardhurat vjetore nga kėto taksa e tatime u jepen komunave dhe bashkive nė jo mė pak se tri transferta nė vit. Pjesa e taksės dhe tatimit qė shkon nė favor tė tyre, si dhe mbledhja e administrimi pėrcaktohen me ligj pėr ēdo taksė ose tatim tė ndarė.

b) Transfertat e pakushtėzuara nga Buxheti i Shtetit, qė jepen sipas kritereve tė pėrcaktuara me ligj, bazuar nė funksionet dhe kompetencat e veta ose tė pėrbashkėta tė komunave dhe bashkive, si dhe pėr arritjen e barazisė sė burimeve mes njėsive tė ndryshme tė qeverisjes vendore nė raport me mundėsitė e tyre pėr tė krijuar tė ardhurat e nevojshme.

c)Transfertat e kushtėzuara nga Buxheti i Shtetit.

2. Pushteti qendror, nė bashkėpunim me komunat dhe bashkitė, nė periudhėn e hartimit tė projektbuxhetit analizon mjaftueshmėrinė dhe stabilitetin e kėtyre burimeve pėr arritjen e qėllimeve tė pėrcaktuara nė kėtė ligj.

 

Neni 18

Burimet e financimit tė qarkut

 

1. Qarku krijon tė ardhura nga burimet e veta vendore  dhe nga ndarja e tė ardhurave kombėtare.

2. Tė ardhurat nga burimet e veta vendore pėrbėhen nga:

a) transfertat e pakushtėzuara, pėrfshirė kuotat e anėtarėsisė sė komunave dhe bashkive pėrbėrėse, tė pėrcaktuara nė rregulloren dhe buxhetin vjetor tė qarkut pėr kryerjen e funksioneve tė veta dhe tė pėrbashkėta;

b) transfertat e kushtėzuara pėr kryerjen e funksioneve dhe kompetencave tė deleguara pėrkatėse nga bashkitė dhe komunat pėrbėrėse;

c) taksa dhe tatime tė vendosura nė nivel qarku, tė pėrcaktuara nė pėrputhje me ligjin;

ē) tarifat pėr shėrbimet publike tė kryera nga qarku, si dhe nga burime tė tjera tė pėrcaktuara nė nenin 16 tė kėtij ligji.

3. Kriteret dhe normat pėr krijimin dhe administrimin e tė ardhurave nga burimet e veta vendore janė tė ngjashme me ato tė pėrcaktuara pėr tė ardhurat nga burimet vendore tė komunave dhe bashkive.

4. Tė ardhurat e qarkut nga ndarja e tė ardhurave kombėtare, krijohen dhe administrohen sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė nenin 17 tė kėtij ligji.

 

Neni 19

Buxheti i njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Buxheti i ēdo njėsie tė qeverisjes vendore pėrfshin tė gjitha tė ardhurat dhe tė gjitha shpenzimet sė bashku me pagesat e huasė.

2. Transfertat e kushtėzuara, tė cilat hyjnė nė buxhetin e njėsisė sė qeverisjes vendore, pėrdoren vetėm pėr qėllimin pėr tė cilin janė dhėnė nė pėrputhje me rregullat e caktuara nga pushteti qendror.

3. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore ka autoritet tė plotė pėr qėllimet dhe mėnyrat e pėrdorimit tė fondeve buxhetore tė saj, qė nuk janė transferta tė kushtėzuara. Kur kėto fonde nuk shpenzohen tėrėsisht gjatė vitit financiar nė vazhdim, mbarten nė buxhetin e vitit financiar pasardhės.

4. Miratimi i buxhetit tė ri dhe mbyllja e buxhetit tė vitit tė mėparshėm bėhet sipas afateve tė pėrcaktuara nė ligjin nr.8379, datė 29.7.1998 “Pėr hartimin dhe zbatimin e Buxhetit tė Shtetit tė Republikės sė Shqipėrisė”.

5. Buxheti i ēdo njėsie tė qeverisjes vendore miratohet nga kėshilli pėrkatės. Miratimi i buxhetit dhe i bilancit tė tij mbyllės, bėhen nė afatet e pėrcaktuara nė ligjin nr. 8379, datė 29.7.1998 “Pėr hartimin dhe zbatimin e Buxhetit tė Shtetit tė Republikės sė Shqipėrisė”.

6. Buxheti i njėsive tė qeverisjes vendore synon:

a) pėrdorimin me efektivitet tė burimeve pėr kryerjen e funksioneve dhe ushtrimin e kompetencave;

b) paraqitjen qartė tė situatės financiare tė ēdo njėsie tė qeverisjes vendore;

c) dhėnien e informacionit tė nevojshėm, qė u mundėson qytetarėve pjesėmarrjen nė vendimmarrje nė lidhje me funksionet dhe kompetencat e ushtruara nga njėsia e qeverisjes vendore pėrkatėse.

7. Buxheti i njėsive tė qeverisjes vendore duhet tė pėrmbajė:

a) pasqyrat e tė ardhurave dhe tė shpenzimeve buxhetore me treguesit si mė poshtė:

i) tė ardhurat e detajuara sipas klasifikimit nė nenet 16, 17 dhe 18 tė kėtij ligji;

ii) shpenzimet e detajuara nė pėrputhje me klasifikimin funksional dhe ekonomik;

iii)  fondin rezervė jo mė shumė se 3 pėr qind tė shpenzimeve totale;

b) parashikimin e tė ardhurave dhe shpenzimeve pėr dy vitet buxhetore pasardhėse;

c) parashikimin e shpenzimeve pėr investimet me informacionin e mėposhtėm:

i) qėllimin e investimit;

ii) planin e financimit, pėrfshirė mėnyrat dhe burimet e financimit;

iii) shpenzimet vjetore qė duhen pėr shlyerjen e kredisė, nėse pėrdoret, si dhe njė preventiv tė shpenzimeve operative qė lindin si pasojė e kryerjes sė investimit.

8. Organi ekzekutiv i ēdo njėsie tė qeverisjes vendore pėrgatit projektbuxhetin e vitit tė ri financiar, si dhe projektvendimin pėr mbylljen e buxhetit tė vitit tė mėparshėm dhe ia paraqet pėr miratim kėshillit nė afatet e parashikuara nė ligjin nr.8379, datė 29.7.1998 “Pėr hartimin dhe zbatimin e Buxhetit tė Shtetit tė Republikės sė Shqipėrisė”.

9. Ndryshimet gjatė zbatimit tė buxhetit tė pavarur nė lidhje me transferimin dhe rishpėrndarjen e fondeve, si dhe me mėnyrėn e pėrdorimit tė fondit rezervė, bėhen nga kėshilli pėrkatės, me propozim tė kryetarit, nė pėrputhje me kriteret e pėrcaktuara nė ligjin  nr. 8379, datė 29.7.1998 “Pėr hartimin dhe zbatimin e Buxhetit tė Shtetit  tė Republikės sė Shqipėrisė” dhe aktet nėnligjore pėrkatėse.

 

Neni 20

Ruajtja e dokumentacionit financiar

 

1. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore merr masa pėr ruajtjen dhe administrimin e dokumenteve financiare dhe ėshtė pėrgjegjėse pėr dėmtimin ose humbjen e tyre, nė pėrputhje me legjislacionin pėr arkivat.

2. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore miraton rregulloren e brendshme pėr zbatimin e ligjit pėr arkivat.

 

Neni 21

Kontrolli i brendshėm financiar

 

1. Ēdo kėshill i njėsive tė qeverisjes vendore krijon njė komision financash, i cili vepron gjatė gjithė periudhės sė mandatit.

2. Komisioni i financave kontrollon tė ardhurat dhe shpenzimet e kryera nga organi ekzekutiv, nė pėrputhje me buxhetin e miratuar nga kėshilli. Organi ekzekutiv i njėsisė sė qeverisjes vendore i raporton komisionit tė financave rregullisht gjatė vitit dhe i dorėzon atij dokumentacionin e kėrkuar prej tij. Organi ekzekutiv dhe administrata e tij nuk mund tė bėjnė pjesė nė kėtė komision.

3. Komisioni i financave kontrollon tė gjithė dokumentacionin kontabėl dhe financiar. Ai ka tė drejtė tė kėrkojė auditim tė jashtėm tė llogarive tė kryer nga ekspertė kontabėl tė autorizuar.

 

Neni 22

Kontrolli i jashtėm financiar

 

1. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore i nėnshtrohet kontrollit tė jashtėm financiar tė Kontrollit tė Lartė tė Shtetit pėr ligjshmėrinė e pėrdorimit tė burimeve financiare.

2. Ēdo njėsi e qeverisjes vendore i nėnshtrohet kontrollit tė jashtėm financiar nga ana e organeve tė pushtetit qendror, sipas mėnyrės sė parashikuar me ligj.

 

KREU VI

PĖRBĖRJA, KRIJIMI, MĖNYRA E ORGANIZIMIT, KOMPETENCAT DHE DETYRAT E KĖSHILLIT  KOMUNAL DHE BASHKIAK

 

Neni 23

Mėnyra e zgjedhjes

 

Kėshilli komunal dhe bashkiak pėrbėhen nga kėshilltarė tė zgjedhur sipas dispozitave tė pėrcaktuara nė Kodin Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė. 

 

Neni 24

Numri i anėtarėve tė kėshillit komunal dhe bashkiak

 

1. Numri i anėtarėve tė kėshillit komunal dhe bashkiak pėrcaktohet sipas numrit tė popullsisė si mė poshtė:

 

Komunat dhe bashkitė               deri nė 5 000 banorė                  13 anėtarė

            "           "                       5 000 - 10 000 banorė                15 anėtarė

            "           "                       10 000 - 20 000 banorė              17 anėtarė

            "           "                       20 000 - 50 000 banorė              25 anėtarė                    

            "           "                       50 000 - 100 000 banorė             35 anėtarė

            "           "                       100 000 - 200 000 banorė           45 anėtarė

Bashkia e Tiranės                                                                      55 anėtarė

 

2. Nė zbatim tė kėtij neni, prefekti pėrcakton numrin e anėtarėve tė kėshillit pėr ēdo komunė e bashki nėn juridiksionin e tij, mbi bazėn e numrit tė banorėve sipas evidencave tė zyrave tė gjendjes civile tė datės 1 janar tė vitit kur zhvillohen zgjedhjet.

 

Neni 25

Papajtueshmėria e funksionit tė kėshilltarit

 

1. Funksioni i kėshilltarit ėshtė i papajtueshėm me:

a) funksionin e kryetarit, zėvendėskryetarit tė komunės ose bashkisė; 

b) funksionin e sekretarit tė kėshillit komunal ose bashkiak;

c) funksionin e nėpunėsit tė administratės sė komunės ose bashkisė pėrkatėse;

ē) funksionin e deputetit.

2. Njė person nuk mund tė zgjidhet nė tė njėjtėn kohė nė mė shumė se njė kėshill komunal ose bashkiak.

3. Nuk mund tė jenė anėtarė tė tė njėjtit kėshill personat qė janė me njėri-tjetrin bashkėshortė, prindėr e fėmijė, vėlla e motėr, si dhe vjehrri e vjehrra me nusen dhe dhėndėrin.

 

Neni 26

Mbledhja  e parė e kėshillit komunal ose bashkiak

 

1. Kėshilli komunal ose bashkiak zhvillon mbledhjen  e  tij tė parė jo mė vonė se 20 ditė nga shpallja e rezultatit tė zgjedhjes nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

2. Mbledhja  e parė e kėshillit thirret nga sekretari i kėshillit komunal ose bashkiak. Nė mungesė tė tij, nismėn pėr thirrjen e mbledhjes sė parė e merr prefekti.

3. Nė rast se asnjė nga subjektet e sipėrpėrmendura nuk e ushtron kėtė  tė drejtė brenda afatit tė parashikuar nė pikėn 1 tė kėtij neni, atėherė kėshilli mblidhet vetė brenda 10 ditėve.

4. Mbledhja  e parė e kėshillit ėshtė e vlefshme kur nė tė marrin pjesė mė shumė se gjysma e anėtarėve tė tij, tė shpallur nga komisioni i zgjedhjeve pėr qeverisjen vendore. Nėse nuk mblidhen mė shumė se gjysma e anėtarėve tė kėshillit, mbledhja nuk zhvillohet  dhe ajo thirret tri ditė mė vonė, por jo mė shumė se tri herė. Nė rastet kur edhe pas tri herė thirrje nuk sigurohet pjesėmarrja e kėrkuar, kėshilli konsiderohet i shpėrndarė.

5. Mbledhja  e parė e kėshillit, deri nė zgjedhjen e kryetarit tė tij, drejtohet nga kėshilltari mė i vjetėr nė moshė.

6. Nė mbledhjen  e parė tė kėshillit komunal ose bashkiak:

a) zgjidhet komisioni i mandateve;

b) miratohen mandatet e anėtarėve tė kėshillit;

c) kėshilltarėt bėjnė betimin;

ē) zgjidhet kryetari dhe zėvendėskryetari i kėshillit;

d) zgjidhen anėtarėt qė do tė pėrfaqėsojnė kėshillin komunal ose bashkiak nė kėshillin e qarkut dhe pajisen ata me mandatin e pėrfaqėsimit.

7. Kėshilli konstituohet pas vėrtetimit tė mandateve tė mė shumė se gjysmės sė anėtarėve tė tij.

 

Neni 27

Mandati i kėshilltarit

 

1. Mandati i jepet  kėshilltarit me vendim tė kėshillit.

2. Dhėnia dhe heqja e mandatit bėhet me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė kėshillit.

3. Kėshilltari nuk voton pėr mandatin e tij.

4. Mandati i kėshilltarit mbaron pėrpara afatit, me propozimin e komisionit tė mandateve kur:

a) ndryshon vendbanimin;

b) jep dorėheqjen;

c) krijohen kushte tė papajtueshmėrisė, tė pėrcaktuara nė nenin 25 tė kėtij ligji;

ē) mandati nga ana e tij ėshtė marrė nė mėnyrė tė parregullt;

d) humbet zotėsinė juridike pėr tė vepruar me vendim gjykate;

dh) vdes;

e) nuk merr pjesė nė mbledhjet e kėshillit pėr njė periudhė 6-mujore;

ė) dėnohet pėr kryerjen e njė vepre penale me vendim gjykate tė formės sė prerė;

f) kėshilli shpėrndahet nga organi kompetent.

 

Neni 28

Betimi

 

1. Pas verifikimit tė mandateve nga komisioni pėrkatės, kėshilltarėt betohen pėrpara kėshillit me formulėn e mėposhtme:

"Betohem, nė emėr tė zgjedhėsve qė pėrfaqėsoj, tė mbroj Kushtetutėn e Republikės sė Shqipėrisė dhe ligjet e saj. Betohem se nė tė gjithė veprimtarinė time do tė udhėhiqem nga interesat e shtetasve tė komunės ose bashkisė (emri i komunės ose bashkisė pėrkatėse) dhe do tė punoj me ndershmėri e pėrkushtim pėr zhvillimin dhe rritjen e mirėqenies sė tyre."

2. Kėshilltari qė nuk pranon tė bėjė dhe tė nėnshkruajė betimin, quhet se jep dorėheqjen dhe atij nuk i jepet mandati.

 

Neni 29

Tė drejtat e kėshilltarit

 

1. Kėshilltari nuk pėrgjigjet pėr mendime tė shprehura, lidhur me ēėshtje zyrtare gjatė ushtrimit tė detyrės.

2. Kėshilltari shpėrblehet pėr punėn qė kryen. Masa e shpėrblimit vendoset nga kėshilli pėrkatės mbi bazėn e kritereve tė pėrcaktuara nga legjislacioni nė fuqi.

3. Me kėrkesėn e tij, kėshilltari informohet dhe i vihet nė dispozicion  nė ēdo kohė nga administrata e komunės ose bashkisė pėrkatėse, ēdo lloj dokumentacioni pėr njohje tė problemeve  tė juridiksionit tė saj.

4. Kėshilltari ka tė drejtėn e kualifikimit profesional, sipas programit tė miratuar nga kėshilli. Financimi pėr kėto raste bėhet sipas rregullave tė legjislacionit nė fuqi.

 

Neni 30

Konflikt interesi

 

1. Kėshilltari nuk merr pjesė nė shqyrtimin dhe miratimin e aktit tė kėshillit kur ai vetė ose bashkėshorti, prindėrit, fėmijėt, vėllezėrit, motrat, vjehrri, vjehrra, dhėndėri  e nusja e tij, kanė interes pasuror ose ēdo interes tjetėr me ēėshtjen qė diskutohet nė kėshill.

2. Nė ēdo rast konflikti interesash zbatohen dispozitat skualifikuese tė parashikuara nė Kodin e Procedurave Administrative tė Republikės sė Shqipėrisė.

 

Neni 31

Funksionimi i kėshillit komunal ose bashkiak

 

1. Kėshilli komunal dhe ai bashkiak ushtron funksionet e tij qysh nga krijimi, sipas nenit 26, deri nė krijimin e kėshillit tė ri pasardhės.

2. Mbledhjet e radhės tė kėshillit komunal ose bashkiak zhvillohen si rregull, sipas pėrcaktimit qė bėn vetė kėshilli, por jo mė pak se njė herė nė muaj.

3. Kėshilli mblidhet jashtė radhe:

a) me kėrkesėn e kryetarit tė komunės ose bashkisė;

b) me kėrkesėn e 1/3 sė anėtarėve tė tij;

c) me kėrkesėn e motivuar tė prefektit pėr ēėshtje qė lidhen me ushtrimin e funksioneve tė tij.

4. Thirrja pėr mbledhjen e kėshillit bėhet nga kryetari i kėshillit dhe njoftimi pėr mbledhjen bėhet, si rregull, jo mė pak se 5 ditė para datės sė zhvillimit tė saj. Njoftimi pėrmban datėn e mbledhjes, orėn, vendin dhe rendin e ditės.

5. Rendi i ditės miratohet nga kėshilli.

6. Nė periudhėn nga data e zgjedhjeve e deri nė konstituimin e kėshillit tė ri, kėshilli i mėparshėm komunal ose bashkiak ushtron funksione tė kufizuara dhe merr vendime vetėm nė raste tė situatave emergjente.

7. Mbledhja e kėshillit  komunal ose bashkiak quhet e vlefshme kur nė tė merr pjesė shumica e tė gjithė  anėtarėve tė kėshillit, me pėrjashtim tė rasteve kur kėrkohet njė shumicė tjetėr pėr marrjen e vendimeve, sipas pėrcaktimeve nė nenin 33 tė kėtij ligji.

8. Kur kėshilli nuk mblidhet pėr shkak tė mungesės sė anėtarėve tė tij gjatė tre muajve, duke filluar nga data e mbledhjes sė fundit tė tij, kėshilli quhet i vetėshpėrndarė. Vetėshpėrndarja pasohet me zgjedhje tė reja pėr kėshillin pėrkatės dhe sekretari i kėshillit komunal ose bashkiak, brenda 10 ditėve nga pėrfundimi i afatit 3-mujor, njofton prefektin.

9. Mbledhjet e kėshillit fiksohen nė procesverbalin e mbledhjes. Mėnyra e mbajtjes sė procesverbalit dhe e vėrtetimit tė tij, pėrcaktohen nė rregulloren e brendshme tė funksionimit tė kėshillit.

 

Neni 32

Detyrat dhe kompetencat e kėshillit komunal ose bashkiak

 

Kėshilli komunal ose bashkiak ka kėto detyra dhe kompetenca: 

a) Miraton statutin e komunės ose tė bashkisė, si dhe rregulloren e brendshme tė funksionimit tė vet.

b) Zgjedh dhe shkarkon kryetarin dhe zėvendėskryetarin e kėshillit.

c) Emėron dhe shkarkon sekretarin e kėshillit komunal ose bashkiak.

ē) Miraton strukturėn organizative dhe rregulloret bazė tė administratės sė komunės ose tė bashkisė, tė njėsive e institucioneve buxhetore nė varėsi tė komunės ose tė bashkisė, si dhe numrin e personelit tė tyre, kėrkesat pėr kualifikimin, pagat dhe mėnyrat e shpėrblimit tė punonjėsve dhe tė personave tė tjerė tė zgjedhur ose tė emėruar nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi.

d) Miraton aktet e themelimit tė ndėrmarrjeve, shoqėrive tregtare, si dhe tė personave tė tjerė juridikė qė krijon vetė ose ėshtė bashkėthemelues.

dh) Miraton buxhetin dhe ndryshimet e tij.

e) Miraton tjetėrsimin ose dhėnien nė pėrdorim tė pronave tė tretėve.

ė) Organizon dhe mbikėqyr kontrollin e brendshėm tė komunės ose bashkisė.

f) Vendos pėr taksat e tarifat vendore, si dhe nivelin e tyre.

g) Vendos pėr marrjen e kredive dhe shlyerjen e detyrimeve ndaj tė tretėve.

gj) Vendos pėr krijimin e institucioneve tė pėrbashkėta me njėsi tė tjera tė qeverisjes vendore, pėrfshi subjektin e kompetencave tė pėrbashkėta ose me persona tė tretė.

h) Vendos pėr fillimin e procedurave gjyqėsore pėr ēėshtje tė kompetencės sė vet.

i) Zgjedh pėrfaqėsuesit e kėshillit komunal ose bashkiak nė kėshillin e qarkut.

j) Vendos pėr dhėnien ose heqjen e mandatit tė kėshilltarit.

k) Miraton norma, standarde e kritere pėr rregullimin dhe disiplinimin e funksioneve qė i janė dhėnė atij me ligj, si dhe pėr mbrojtjen dhe garantimin e interesit publik.

l) Vendos pėr simbolet e komunės ose tė bashkisė.

ll) Vendos pėr emėrtimin e rrugėve, tė shesheve, tė territoreve, tė institucioneve dhe tė objekteve nė juridiksionin e komunės ose tė bashkisė.

m) Jep tituj nderi dhe stimuj.

n) Vendos pėr rregullat, procedurat dhe mėnyrat e realizimit tė funksioneve tė deleguara, nė bazė dhe pėr zbatim tė ligjit me tė cilin bėhet ky delegim te komuna ose bashkia.

 

Neni 33

Votimi

 

1. Votimi nė kėshill bėhet i hapur ose i fshehtė. Kėshilli vendos pėr rastet kur votimi bėhet i fshehtė. Aktet me karakter individual miratohen kurdoherė me votim tė fshehtė.

2. Vendimet e kėshillit merren me shumicėn e votave tė anėtarėve tė pranishėm nė mbledhje.

3. Vendimet merren me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė kėshillit  pėr rastet e parashikuara nė nenin 32 shkronjat “b”, “c”, “d”, “dh”, “g”, “gj”, “i” dhe “j” tė kėtij ligji.

4. Vendimet merren me tre tė pestat tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė kėshillit pėr rastet e parashikuara nė nenin 32 shkronjat “e”dhe “f” tė kėtij ligji.

5. Nė rastet e votimit pėr kryetarin, zėvendėskryetarin dhe sekretarin e kėshillit, kur nuk sigurohet shumica e kėrkuar, votimi ribėhet midis dy kandidatėve, qė nė raundin  e parė kanė fituar numrin mė tė madh tė votave.

6. Aktet e kėshillit shpallen brenda 10 ditėve nga data e miratimit tė tyre dhe hyjnė nė fuqi 10 ditė pas shpalljes. Aktet me karakter individual hyjnė nė fuqi nė datėn e njoftimit tė tyre subjekteve qė pėrfshihen nė to.

 

Neni 34

Mbledhjet e hapura

 

1. Mbledhjet e kėshillit janė tė hapura pėr publikun. Ēdo qytetar lejohet tė ndjekė mbledhjet e kėshillit, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė rregulloren e kėshillit.

2. Njoftimi pėr mbledhjen e kėshillit bėhet publik nė vende tė caktuara nga kėshilli dhe nė media. Njoftimi pėrmban datėn, vendin, orėn dhe rendin e ditės sė mbledhjes.

3. Kėshilli, me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve, vendos pėr rastet kur mbledhja bėhet e mbyllur.

 

Neni 35

Seancat e kėshillimeve me bashkėsinė dhe e drejta e publikut pėr t’u informuar

 

1. Kėshilli komunal ose bashkiak, pėrpara shqyrtimit dhe miratimit tė akteve, zhvillon seanca kėshillimi me bashkėsinė. Seancat e kėshillimit janė tė detyrueshme pėr rastet e parashikuara nė nenin 32 shkronjat “dh”, “e”, “f” dhe “k” tė kėtij ligji.

2. Kėshillimi me bashkėsinė, nė ēdo rast, bėhet sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė rregulloren e kėshillit, duke pėrdorur njė nga format e nevojshme si takimet e hapura me banorėt, takime me specialistė, me institucione tė interesuara dhe organizata joqeveritare ose nėpėrmjet marrjes sė nismės pėr organizimin e referendumeve vendore.

3. Aktet e kėshillit afishohen, nė vende publike tė caktuara nga kėshilli, brenda territorit tė komunės ose bashkisė dhe, sipas mundėsive, kėshilli cakton edhe forma tė tjera tė publikimit tė tyre. Informimi i publikut nė ēdo komunė e bashki bėhet nė pėrputhje me ligjin nr.8503, datė 30.6.1999 "Pėr tė drejtėn e informimit pėr dokumentet zyrtare" dhe rregullat e pėrcaktuara nga vetė kėshilli pėrkatės pėr kėtė qėllim.

 

Neni 36

Kryetari i kėshillit komunal ose bashkiak

 

1. Kryetari dhe zėvendėskryetari i kėshillit komunal ose bashkiak, zgjidhen nga radhėt e anėtarėve tė kėshillit. Propozimi pėr shkarkimin e tyre bėhet nga tė paktėn njė e treta e anėtarėve tė kėshillit.

2. Kryetari i kėshillit kryen kėto detyra:

a) thėrret mbledhjen e kėshillit nė pėrputhje me nenin 31 tė kėtij ligji;

b) drejton mbledhjet e kėshillit nė pėrputhje me rregulloren e tij;

c) nėnshkruan aktet qė nxjerr kėshilli;

ē) kryen detyra tė tjera tė pėrcaktuara nė rregulloren e kėshillit.

3. Nė mungesė tė kryetarit tė kėshillit, detyrat e tij i kryen zėvendėskryetari. 

 

Neni 37

Sekretari i kėshillit komunal ose bashkiak

 

1. Sekretari i kėshillit emėrohet dhe shkarkohet nga kėshilli komunal ose bashkiak, mbi bazėn e propozimit tė kryetarit tė kėshillit, me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve. Shkarkimi i sekretarit mund tė propozohet edhe nga 1/3 e anėtarėve tė kėshillit.

2. Sekretari i kėshillit komunal ose bashkiak ėshtė pėrgjegjės pėr:

a) mbajtjen e dokumenteve zyrtare tė kėshillit;

b) ndjekjen e punės pėr pėrgatitjen  e materialeve tė mbledhjeve sipas rendit tė ditės;

c) njoftimin pėr zhvillimin e  mbledhjeve tė kėshillit;

ē) shpalljen dhe publikimin e njoftimeve dhe akteve tė nxjerra nga kėshilli komunal ose bashkiak;

d) pėrgatitjen e seancave tė kėshillimit me bashkėsinė;

dh) mbikėqyrjen e respektimit tė rregullores sė funksionimit tė kėshillit.

3. Sekretari i kėshillit komunal ose bashkiak kryen ēdo funksion tjetėr qė i caktohet nga vetė kėshilli.

 

Neni 38

Shpėrndarja e parakohshme e kėshillit komunal ose bashkiak

 

1. Kėshilli komunal ose bashkiak shpėrndahet para kohe me vendim tė Kėshillit tė Ministrave kur:

a) nuk mblidhet pėr njė periudhė tė vazhdueshme tremujore;

b) nuk arrin tė marrė vendim pėr miratimin e buxhetit brenda tre muajve nga data e pėrcaktuar nė nenin 19 tė kėtij ligji;

c) kryen shkelje tė rėnda tė Kushtetutės ose ligjeve.

2. Kėshilli komunal ose bashkiak shpėrndahet edhe kur bėhet riorganizim me ndryshim kufijsh, sipas nenit 70 tė kėtij ligji.

3. Nė rast tė lėnies nė fuqi tė vendimit tė shpėrndarjes nga organi kompetent, nė komunėn ose bashkinė pėrkatėse organizohen zgjedhjet pėr kėshillin, nė pėrputhje me Kodin Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

 

KREU VII

KRYETARI I KOMUNĖS OSE BASHKISĖ

 

Neni 39

Kryetari i komunės ose  bashkisė

 

1. Ēdo komunė ose bashki ka kryetarin e saj tė zgjedhur ēdo tre vjet nė zgjedhje tė pėrgjithshme, tė drejtpėrdrejta dhe me votim tė fshehtė, sipas mėnyrės sė parashikuar nė Kodin Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

 2. Kryetari i komunės ose bashkisė, nė kryerjen e funksioneve dhe ushtrimin e kompetencave tė tij, ndihmohet nga njė ose mė shumė zėvendėskryetarė. Numri i zėvendėskryetarėve caktohet nga kėshilli komunal ose bashkiak. Emėrimi dhe shkarkimi i tyre bėhet nga kryetari i komunės ose bashkisė.

 

Neni 40

Mandati i kryetarit tė komunės ose bashkisė

 

1. Mandati i kryetarit tė komunės ose bashkisė vėrtetohet nga gjykata nė juridiksionin e sė cilės pėrfshihet komuna ose bashkia pėrkatėse, brenda 20 ditėve nga data e shpalljes sė rezultatit tė zgjedhjes sė tij.

2. Deklarimi i pavlefshmėrisė sė mandatit tė kryetarit bėhet kur vėrehet se nuk plotėsohen kushtet sipas nenit 45 tė Kushtetutės dhe nenit 10 tė Kodit Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

3. Shpallja e vlefshmėrisė sė mandatit tė kryetarit tė komunės ose bashkisė bėhet nė mbledhjen mė tė parė tė kėshillit komunal ose bashkiak pėrkatės, ku kryetari bėn betimin sipas formulės sė pėrcaktuar nė nenin 28 tė kėtij ligji dhe e nėnshkruan atė.

4. Ushtrimi i mandatit tė kryetarit tė komunės ose bashkisė fillon nė ēastin kur bėn betimin dhe pėrfundon kur bėn betimin kryetari  pasardhės.

5. Nė rast se kėshilli bashkiak ose komunal nuk mblidhet brenda 30 ditėve nga data e shpalljes sė rezultatit tė zgjedhjeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, prefekti organizon ceremoninė e betimit tė kryetarit tė bashkisė ose komunės nė mjedisin e bashkisė ose komunės dhe nė praninė e banorėve tė njėsisė pėrkatėse.

 

Neni 41

Pėrfundimi para kohe i mandatit tė kryetarit tė komunės ose bashkisė

 

1. Mandati i kryetarit tė komunės ose bashkisė pėrfundon pėrpara afatit nė rastet kur kryetari:

a) nuk pranon tė bėjė betimin;

b) jep dorėheqjen;

c) nuk ėshtė mė banor i pėrhershėm i komunės ose bashkisė, ku ėshtė zgjedhur;

ē) shkarkohet nga organi kompetent, sipas nenit 42 tė kėtij ligji;

d) kandidon ose zgjidhet deputet;

dh) humbet zotėsinė juridike pėr tė vepruar me vendim gjykate tė formės sė prerė;

e) vdes.

2. Kryetari i komunės ose bashkisė nė rastet e dorėheqjes e depoziton atė pranė kėshillit komunal ose bashkiak pėrkatės. Sekretari i kėshillit, pėr ndjekjen e procedurave tė nevojshme, njofton prefektin pėr dorėheqjen e kryetarit.

3. Pėr rastet e pėrfundimit tė mandatit tė kryetarit pėrpara afatit, kėshilli komunal ose bashkiak, njofton Kėshillin e Ministrave nėpėrmjet prefektit.

4. Nė rastet e pėrfundimit tė parakohshėm tė mandatit, organizohen zgjedhjet pėr kryetarin e komunės ose bashkisė nė pėrputhje me dispozitat e Kodit Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

5. Me pėrfundimin para kohe tė mandatit tė kryetarit tė komunės ose bashkisė sipas kėtij neni, deri nė zgjedhjen e kryetarit tė ri, funksionet e tij i kryen zėvendėskryetari i komunės ose bashkisė. Nė rastet kur ka mė shumė se njė zėvendėskryetar komune ose bashkie, kėshilli pėrkatės, me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė tij, cakton njė nga zėvendėskryetarėt tė kryejė funksionet e kryetarit deri nė zgjedhjen e kryetarit tė ri.

6. Nė rastin kur vendi i kryetarit tė komunės ose bashkisė mbetet vakant gjatė 6 muajve tė fundit tė mandatit tė tij, kėshilli pėrkatės zgjedh nga radhėt e veta njė kryetar tė ri me shumicėn e votave tė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė tij, i cili ushtron funksionet deri nė pėrfundim tė mandatit.

 

Neni 42

Shkarkimi i kryetarit tė komunės ose bashkisė

 

Kryetari i komunės ose bashkisė shkarkohet me vendim tė Kėshillit tė Ministrave nė rastet kur:

a) kryen shkelje tė rėnda tė Kushtetutės ose tė ligjeve;

b) dėnohet pėr kryerjen e njė vepre penale me vendim tė formės sė prerė nga gjykata;

c) propozohet pėr shkarkim nga kėshilli komunal ose bashkiak pėrkatės pėr mosparaqitje nė detyrė pėr njė periudhė 3-mujore tė pandėrprerė.

 

Neni 43

Simboli i kryetarit tė komunės dhe bashkisė

 

1. Simboli dallues i kryetarit tė komunės dhe bashkisė ėshtė njė shirit me ngjyrat e flamurit kombėtar, me gjerėsi 111 mm, i ndarė nė tre sektorė me gjerėsi tė njėjtė, i kuq - i zi- i kuq.

2. Simboli dallues vendoset krahėqafė, nga supi i djathtė nė ijen e majtė.

3. Kryetari mban detyrimisht kėtė shirit nė mbledhjet solemne, pritjet zyrtare, ceremonitė publike dhe nė ceremonitė e lidhjes sė martesave.

 

Neni 44

Kompetencat dhe detyrat e kryetarit tė komunės ose tė bashkisė

 

Kryetari i komunės ose bashkisė:

a) ushtron tė gjitha kompetencat nė kryerjen e funksioneve tė komunės ose bashkisė, me pėrjashtim tė atyre qė janė kompetencė vetėm e kėshillit pėrkatės;

b) zbaton aktet e kėshillit;

c) merr masa pėr pėrgatitjen e materialeve tė mbledhjeve pėr kėshillin komunal ose bashkiak, nė pėrputhje me rendin e ditės tė pėrcaktuar nga kėshilli, si dhe pėr probleme qė kėrkon ai vetė;

ē) raporton nė kėshill pėr gjendjen ekonomiko-financiare tė paktėn ēdo 6 muaj ose mė shpesh, sa herė kėrkohet nga kėshilli;

d) raporton para kėshillit sa herė kėrkohet prej tij pėr probleme tė tjera qė kanė tė bėjnė me funksionet e komunės  ose tė bashkisė;

dh) ėshtė anėtar i kėshillit tė qarkut;

e) emėron dhe shkarkon zėvendės­kryetarin/zėvendės­krye­tarėt e komunės ose tė bashkisė;

ė) emėron dhe shkarkon drejtuesit e ndėrmarrjeve dhe institucioneve nė varėsi.

f) emėron dhe shkarkon punonjėsit e tjerė jodrejtues tė strukturave dhe njėsive nė varėsi tė komunės ose bashkisė, pėrveē kur parashikohet ndryshe nė ligjin nr.8549, datė 11.11.1999 "Statusi i nėpunėsit civil";

g) ushtron tė drejtat dhe siguron plotėsimin e tė gjitha detyrimeve qė i janė ngarkuar komunės ose bashkisė si person juridik;

gj) merr masa pėr kualifikimin dhe trajnimin e personelit tė administratės, tė institucioneve arsimore, sociale, kulturore e sportive;

h) kthen pėr rishqyrtim jo mė shumė se njė herė nė kėshill vendime, kur vėren se ato cėnojnė interesa tė bashkėsisė.

 

KREU VIII

DREJTIMI I NĖNDARJEVE TERRITORIALE TĖ KOMUNĖS,

 BASHKISĖ DHE QARKUT

 

Neni 45

Krijimi i nėndarjeve tė komunės

 

1. Fshati drejtohet nga kryetari dhe kryesia e fshatit. Kryesia ėshtė organ kėshillimor i kryetarit. Anėtarėt e kryesisė sė fshatit zgjidhen nė mbledhje tė fshatit, ku marrin pjesė jo mė pak se gjysma e banorėve me tė drejtė vote. Nė rastet kur fshati pėrbėhet nga disa lagje, secila nga ato zgjedh njė anėtar kryesie. Mėnyrat dhe rregullat e votimit pėrcaktohen nga kėshilli komunal pėrkatės.

2. Numri i anėtarėve tė kryesisė sė fshatit pėrcaktohet nga kėshilli komunal ose bashkiak (kur nė pėrbėrje tė kėtij tė fundit ka fshatra) mbi bazėn e numrit tė banorėve tė fshatit dhe lagjeve pėrbėrėse tė tij.

3. Kryetari i fshatit zgjidhet nga radhėt e kryesisė sė fshatit me votim tė fshehtė me jo mė pak se dy kandidatura.

4. Zgjedhjet e kryesisė dhe tė kryetarit tė fshatit bėhen njė herė nė tre vjet pas zgjedhjeve pėr kėshillin komunal dhe jo mė vonė se gjashtė muaj pas kėtyre zgjedhjeve.

5. Nė rastet e krijimit tė vendit vakant pėr kryetarin e fshatit ose pėr anėtar tė kryesisė zhvillohen procedurat e mėsipėrme tė zgjedhjes pėr vendin vakant. Mandati i tė zgjedhurit tė ri vazhdon deri nė pėrfundim tė periudhės sė mbetur tė afatit trevjeēar.

6. Procesi i zgjedhjes dhe veprimtaria e kryesisė dhe kryetarit tė fshatit, mbikėqyret nga kėshilli komunal ose bashkiak pėrkatės.

 

Neni 46

Detyrat dhe tė drejtat e kryetarit dhe tė kryesisė sė fshatit

 

1. Kryetari dhe kryesia e fshatit kryejnė dhe mbėshtesin funksionet qeverisėse tė komunės ose bashkisė nė fshatin e tyre, si dhe kujdesen pėr zhvillimin ekonomik, pėr pėrdorimin e burimeve tė pėrbashkėta dhe sigurimin e harmonisė sociale.

2. Detyrat mė tė hollėsishme tė tyre pėrcaktohen nė rregulloret dhe urdhėresat e kėshillit komunal ose bashkiak.

3. Kryetari pajiset me vulė dhe ka autoritetin tė lėshojė vėrtetime pėr fakte e tė dhėna pėr banorėt ose territorin e fshatit tė tij, pėr tė cilat ai ėshtė nė dijeni, sa herė qė kjo kėrkohet nga komuna ose bashkia, nga vetė banorėt, ose nga ēdo institucion tjetėr nė pėrputhje me ligjin.

4. Urdhėresat, vendimet dhe urdhrat e organeve tė zgjedhura tė komunės ose bashkisė pėrkatėse janė tė detyrueshme pėr zbatim nga kryetari dhe kryesia e fshatit.

5. Kryetari i fshatit shpėrblehet pėr punėn qė kryen sipas kritereve tė pėrcaktuara nga kėshilli komunal ose bashkiak.

6. Kryetari i fshatit thirret nė mbledhjet e kėshillit komunal ose bashkiak ose merr pjesė nė to me nismėn e tij pa tė drejtė vote. Ai ka tė drejtė tė shprehė mendimin e tij nė mbledhje pėr ēėshtje qė janė tė lidhura me fshatin pėrkatės.

 

Neni 47

Funksionimi i nėndarjeve tė bashkisė

 

1. Nė lagjet e bashkive funksionon aparati administrativ. Struktura dhe numri i punonjėsve tė administratės sė lagjes caktohet nga kėshilli bashkiak. Nė krye tė aparatit administrativ tė lagjes ėshtė administratori i cili ėshtė nėpunės civil me epror tė drejtpėrdrejtė kryetarin e bashkisė. Trajtimi i punonjėsve tė tjerė tė aparatit administrativ tė lagjes i nėnshtrohen ligjit nr.8549, datė 11.11.1999  "Statusi i nėpunėsit civil".

2. Administrata e lagjes kryen tė gjitha detyrat administrative tė ngarkuara nga kryetari i bashkisė dhe kėshilli, si dhe kujdeset pėr zhvillimin ekonomik, pėr pėrdorimin e burimeve tė pėrbashkėta dhe sigurimin e harmonisė sociale nė lagjen pėrkatėse. Detyrat e saj mė tė hollėsishme pėrcaktohen nė aktet e nxjerra nga kėshilli bashkiak dhe kryetari i bashkisė.

 

Neni 48

Struktura administrative nė rreth

 

Nė rreth funksionojnė njėsi tė strukturave tė administratės shtetėrore, tė pėrcaktuara nga institucionet pėrkatėse qendrore, si dhe njėsi tė strukturave administrative tė qarkut, sipas pėrcaktimeve qė bėn kėshilli i qarkut.

 

KREU IX

PĖRBĖRJA, KRIJIMI, MĖNYRA E ORGANIZIMIT DHE KOMPETENCAT

E KĖSHILLIT TĖ QARKUT

 

Neni 49

Pėrbėrja e kėshillit tė qarkut

 

1. Kėshilli i qarkut pėrbėhet nga pėrfaqėsues tė komunave dhe bashkive qė bėjnė pjesė nė qark.

2. Kryetarėt e komunave dhe tė bashkive, qė bėjnė pjesė nė qark, janė kurdoherė anėtarė tė kėshillit tė qarkut.

3. Numri i anėtarėve tė kėshillit tė qarkut pėrcaktohet  sipas nenit 50 tė kėtij ligji.

4. Funksioni i anėtarit tė kėshillit tė qarkut ėshtė i papajtueshėm me ēdo funksion nė administratėn e qarkut.

 

Neni 50

Pėrcaktimi i numrit tė anėtarėve tė kėshillit tė qarkut

 

1. Numri i pėrfaqėsuesve tė komunave dhe bashkive nė kėshillin e qarkut caktohet nė pėrpjesėtim me numrin e popullsisė si mė poshtė:

- komunat e bashkitė me popullsi            deri nė 5 000 banorė                  1 pėrfaqėsues.

- komunat e bashkitė me    “                   5 001 deri nė 10 000 banorė       2 pėrfaqėsues.

- komunat e bashkitė me    “                   10 001 deri nė 30 000 banorė      3 pėrfaqėsues.

- komunat e bashkitė me    “                   30 001 deri nė 50 000 banorė      4 pėrfaqėsues

- komunat e bashkitė me    “                   50 001 deri nė 100 000 banorė    5 pėrfaqėsues.

- komunat e bashkitė me   “                    mbi 100 000 banorė                   5 + nga njė pėrfaqėsues shtesė pėr ēdo 1 deri nė 50 000 banorė mbi 100 000 banorė.

2. Nė rastet kur komuna ose bashkia ka vetėm njė pėrfaqėsues, ky pėrfaqėsim bėhet drejtpėrdrejt nga kryetari i komunės ose bashkisė. Nė rastet kur komuna ose bashkia kanė mė shumė se njė pėrfaqėsues, pėrfaqėsuesit e tjerė zgjidhen nga kėshilli pėrkatės.

3. Prefekti pėrcakton numrin e pėrfaqėsuesve tė ēdo komune e bashkie qė pėrfshihen nė territorin e qarkut, duke u bazuar nė tė dhėnat e numrit tė popullsisė, sipas evidencave tė zyrave tė gjendjes civile tė datės 1 janar tė vitit tė zgjedhjeve.

4. Vendimet e kėshillave komunale dhe bashkiake pėr pėrfaqėsuesit e tyre nė kėshillin e qarkut i dėrgohen prefektit brenda 10 ditėve nga data e marrjes sė tyre.

 

Neni 51

Mbledhja  e parė e kėshillit tė qarkut

 

1. Kėshilli i qarkut zhvillon mbledhjen  e tij tė parė  jo mė vonė se 50 ditė nga shpallja e rezultatit tė zgjedhjeve vendore.

2. Mbledhja  e parė thirret nga kryetari i bashkisė, qendėr e qarkut, ose nga njė e treta e anėtarėve tė kėshillit tė qarkut. Njoftimi pėr mbledhjen e kėshillit tė qarkut i dėrgohet me shkrim tė gjithė anėtarėve tė kėshillit tė qarkut jo mė vonė se 10 ditė para datės sė mbledhjes.

3. Mbledhja  e parė e kėshillit ėshtė e vlefshme kur nė tė  marrin pjesė jo mė pak se gjysma e anėtarėve tė tij.

4. Mbledhja  e parė e kėshillit, deri nė zgjedhjen e kryetarit tė kėshillit tė qarkut, drejtohet nga kryetari i bashkisė, qendėr e qarkut.

5. Nė mbledhjen e tij tė parė kėshilli i qarkut:

a) zgjedh komisionin e mandateve, i cili verifikon mandatet e anėtarėve tė kėshillit;

b) vėrteton mandatet e anėtarėve tė kėshillit;

c) zgjedh kryetarin, zėvendėskryetarin dhe kryesinė e kėshillit tė qarkut.

6. Kėshilli i qarkut konstituohet pas vėrtetimit tė mandateve tė jo mė pak se gjysmės sė anėtarėve tė tij.

7. Nėse nuk sigurohet pjesėmarrja e gjysmės sė anėtarėve tė kėshillit tė qarkut, mbledhja anulohet dhe thirret ēdo dhjetė ditė, derisa tė sigurohet shumica e nevojshme.

 8. Nė rast se kėshilli i qarkut nuk konstituohet deri 90 ditė pas shpalljes sė rezultatit tė zgjedhjeve vendore, prefekti ushtron tė gjitha funksionet dhe kompetencat e kėtij kėshilli deri nė ēastin e konstituimit.

 

Neni 52

Mandati i kėshilltarit tė qarkut

 

1. Mandatin e kėshilltarit tė qarkut e fitojnė tė gjithė kryetarėt e komunave dhe tė bashkive pėrbėrėse tė tij, menjėherė me marrjen e mandatit pėrkatės.

2. Zgjedhja e anėtarėve tė kėshillit tė qarkut pėrfaqėsues nga radhėt e kėshillit komunal ose bashkiak, nė pėrputhje me nenin 26 tė kėtij ligji, bėhet me votim liste shumemėrore kandidatėsh dhe shpallen fitues kandidati ose kandidatėt qė kanė marrė me shumė vota.

3. Anėtarit tė kėshillit tė qarkut i mbaron mandati kur:

a) humbet mandatin si kryetar i komunės ose bashkisė;

b) mandati i anėtarit hiqet nga kėshilli komunal ose bashkiak pėrkatės;

c) vėrtetohet se mandati ėshtė fituar nė mėnyrė tė paligjshme.

4. Nė rastin e krijimit tė vendit vakant, qė lidhet me humbjen e mandatit tė anėtarit tė kėshillit tė qarkut nga njė anėtar i kėshillit tė njė komune ose bashkie, ai zėvendėsohet nga kėshilli komunal ose bashkiak pėrkatės.

5. Nė rast se vendi vakant krijohet nga humbja e mandatit tė anėtarit tė kėshillit tė qarkut  nga njė kryetar komune ose bashkie nė 6 muajt e fundit tė mandatit, vendin e tij e zė kryetari i zgjedhur nga kėshilli komunal ose bashkiak pėrkatės.

 

Neni 53

Funksionimi i kėshillit tė qarkut

 

1. Kėshilli i qarkut ushtron kompetencat nga ēasti i konstituimit tė tij deri nė konstituimin e kėshillit pasardhės.

2. Mbledhja e radhės e kėshillit tė qarkut bėhet jo mė pak se njė herė nė tre muaj.

3. Mbledhjet zhvillohen sipas programit tė punės qė bėn kėshilli.

4. Kėshilli i qarkut mblidhet jashtė radhe me kėrkesė:

a) tė kryetarit tė tij;

b) tė kryesisė sė kėshillit;

c) tė njė tė tretės sė anėtarėve tė kėshillit;

ē) tė prefektit pėr ēėshtje qė lidhen me ushtrimin e funksioneve tė tij.

5. Thirrja e mbledhjes sė kėshillit bėhet nga kryetari.

6. Njoftimi pėr mbledhjen e kėshillit bėhet si rregull jo mė pak se 10 ditė para datės sė zhvillimit tė mbledhjes. Njoftimi pėrmban datėn e mbledhjes, orėn, vendin dhe rendin e ditės.

7. Mbledhja e kėshillit tė qarkut quhet e vlefshme, kur nė tė merr pjesė shumica e tė gjithė anėtarėve tė tij.

 

Neni 54

Detyrat dhe kompetencat e kėshillit tė qarkut

 

Kėshilli i qarkut ushtron kėto kompetenca dhe detyra:

a) miraton statutin e qarkut, si dhe rregulloren e brendshme tė funksionimit tė vet;

b) vendos pėr nivelin e ndihmesave financiare tė detyrueshme tė ēdo komune dhe bashkie pėrbėrėse nė buxhetin e qarkut;

c) zgjedh dhe shkarkon nga anėtarėt e kėshillit kryetarin, zėvendėskryetarin dhe anėtarėt e kryesisė;

ē) emėron dhe shkarkon sekretarin e kėshillit tė qarkut;

d) miraton strukturėn organizative dhe rregulloret bazė tė administratės sė qarkut, tė njėsive e institucioneve buxhetore nė varėsi tė qarkut, si dhe numrin e personelit tė tyre, kėrkesat pėr kualifikim, pagat dhe mėnyrat e shpėrblimit tė punonjėsve dhe tė personave tė tjerė tė zgjedhur ose tė emėruar nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi;

dh) miraton aktet e themelimit tė ndėrmarrjeve, shoqėrive tregtare, si dhe tė personave tė tjerė juridikė qė krijon vetė ose ėshtė bashkėthemelues;

e) miraton buxhetin dhe ndryshimet e tij;

ė) miraton tjetėrsimin ose dhėnien nė pėrdorim tė pronave tė tretėve;

f) organizon dhe mbikėqyr kontrollin e brendshėm;

g) vendos pėr taksat e tarifat nė kompetencė tė qarkut, si dhe pėr nivelin e tyre;

gj) vendos pėr marrjen e kredive dhe shlyerjen e detyrimeve ndaj tė tretėve;

h) vendos pėr krijimin e institucioneve tė pėrbashkėta me njėsi tė tjera tė qeverisjes vendore, pėrfshi subjektin e kompetencave tė pėrbashkėta ose me persona tė tretė;

i) emėron dhe shkarkon drejtuesit e ndėrmarrjeve dhe institucioneve nė varėsi tė tij;

j) vendos pėr fillimin e procedurave gjyqėsore pėr ēėshtje tė kompetencės sė vet;

k) vendos  pėr vėrtetimin dhe heqjen e mandatit tė kėshilltarit tė qarkut;

l) miraton norma, standarde e kritere pėr rregullimin dhe disiplinimin e funksioneve qė i janė dhėnė atij me ligj, si dhe pėr mbrojtjen dhe garantimin e interesit publik nė nivel qarku;

ll) vendos pėr simbolet e qarkut;

m) jep tituj nderi dhe stimuj;

n) vendos pėr rregullat, procedurat dhe mėnyrat e realizimit tė funksioneve tė deleguara nė bazė dhe nė zbatim tė ligjit me tė cilin bėhet ky delegim nė qark;

nj) miraton ose shfuqizon vendimet e kryesisė sė qarkut.

 

Neni 55

Votimi

 

1. Vendimet e kėshillit tė qarkut merren me shumicėn e votave tė anėtarėve tė tij tė pranishėm nė mbledhje, me pėrjashtim tė rasteve tė pėrcaktuara nė nenin 54 shkronjat  “b”, “e”, “ė”,”g”, gj”, “ll” tė kėtij ligji, qė kėrkojnė votat e mė shumė se gjysmės sė numrit tė pėrgjithshėm tė anėtarėve tė kėshillit.

2. Nė rastet e votimit pėr kryetarin, zėvendės­kryetarin dhe  sekretarin e kėshillit, kur nuk sigurohet shumica e kėrkuar, votimi ribėhet midis dy kandidatėve, qė nė raundin  e parė kanė fituar numrin mė tė madh tė votave.

3. Vendimet e kėshillit shpallen brenda 10 ditėve nga data e marrjes sė tyre dhe hyjnė nė fuqi 10 ditė pas shpalljes. Vendimet me karakter individual hyjnė nė fuqi nė datėn e njoftimit tė tyre subjekteve qė pėrfshihen nė to.

 

Neni 56

Mbledhjet e hapura, seancat e kėshillimeve dhe e drejta

e publikut pėr t’u informuar

 

Kėshilli i qarkut zhvillon mbledhje tė hapura pėr publikun, zhvillon seanca kėshillimi me organet pėrfaqėsuese dhe ekzekutive tė komunave dhe bashkive dhe me bashkėsitė pėrkatėse, si dhe respekton tė drejtėn e publikut pėr t'u informuar sipas pėrcaktimeve nė nenet 34 dhe 35 tė kėtij ligji.

 

Neni 57

Konflikt interesi

 

1. Kėshilltari i qarkut nuk merr pjesė nė shqyrtimin dhe miratimin e aktit tė kėshillit kur ai vetė ose bashkėshorti, prindėrit, fėmijėt, vėllezėrit, motrat, vjehrri, vjehrra, dhėndri  e nusja e tij kanė interes pasuror ose ēdo interes tjetėr me ēėshtjen qė diskutohet nė kėshill.

2. Nė ēdo rast konflikti interesash, zbatohen dispozitat skualifikuese tė parashikuara nė Kodin e Procedurave Administrative tė Republikės sė Shqipėrisė.

 

Neni 58

Kryesia e kėshillit tė qarkut

 

1. Kryesia e kėshillit tė qarkut pėrbėhet nga kryetari, zėvendėskryetari dhe nga 5 deri nė 9 anėtarė tė tjerė.

2. Kryetari dhe zėvendėskryetari zgjidhen e shkarkohen me shumicėn e votave tė anėtarėve tė pranishėm nė mbledhje. Kur nuk arrihet shumica e kėrkuar, kalohet nė rivotim ndėrmjet dy kandidatėve qė kanė fituar numrin mė tė madh tė votave nė raundin e parė.

3. Anėtarėt e tjerė tė kryesisė sė kėshillit tė qarkut zgjidhen dhe shkarkohen me votim, me listė shumemėrore kandidatėsh dhe shpallen fitues kandidatėt qė kanė marrė mė shumė vota.

4. Kryesia e kėshillit tė qarkut thirret nė mbledhje nga kryetari, jo mė pak se njė herė nė muaj .

5. Mbledhjet e kryesisė janė tė vlefshme kur marrin pjesė mė shumė se gjysma e anėtarėve.

6. Funksionet e kryetarit, zėvendėskryetarit dhe sekretarit tė kėshillit tė qarkut janė tė papajtueshme me funksionin e kryetarit tė komunės ose bashkisė.

 

Neni 59

Kompetencat e kryesisė sė kėshillit tė qarkut

 

1. Kryesia e kėshillit tė qarkut pėr realizimin e funksioneve tė qarkut dhe nė zbatim tė vendimeve tė kėshillit tė tij:

a) ushtron tė gjitha kompetencat, me pėrjashtim tė atyre qė i janė dhėnė shprehimisht kėshillit tė qarkut;

b) miraton projektaktet dhe materialet e tjera pėr mbledhjen e kėshillit tė qarkut, nė pėrputhje me rendin e ditės tė pėrcaktuar nga kėshilli, si dhe pėr probleme qė kėrkon ajo vetė;

c) raporton nė kėshill pėr gjendjen ekonomiko-financiare tė paktėn ēdo 6 muaj ose mė shpesh, sa herė kėrkohet nga kėshilli;

ē) raporton nė kėshill sa herė kėrkohet prej tij pėr probleme tė tjera qė kanė tė bėjnė me funksionet e qarkut;

d) ushtron tė drejtat dhe siguron plotėsimin e tė gjitha detyrimeve qė i janė ngarkuar qarkut si person juridik.

2. Nė ushtrimin e kompetencave tė saj, kryesia e kėshillit tė qarkut nxjerr vendime, tė cilat miratohen nga shumica e anėtarėve tė pranishėm. Vendimet marrin fuqi detyruese pėr t'u zbatuar nga tė gjitha organet dhe personat e ngarkuar, pasi shpallen publikisht ose u bėhen tė njohura subjekteve tė interesuara.

3. Vendimet e kryesisė duhet tė miratohen nė mbledhjen mė tė afėrt tė kėshillit tė qarkut dhe nė rast se nuk miratohen, e humbasin fuqinė e tyre qė nga fillimi.

 

Neni 60

Kryetari i kėshillit tė qarkut

 

1. Kryetari i kėshillit tė qarkut, pėrfaqėson kėshillin e qarkut nė marrėdhėnie me organe shtetėrore, me organet e njėsive tė qeverisjes vendore, me persona fizikė dhe juridikė vendas ose tė huaj, si dhe ushtron kėto kompetenca:

a) kryeson mbledhjet e kėshillit tė qarkut dhe tė kryesisė sė tij;

b) nėnshkruan tė gjitha aktet e kėshillit dhe tė kryesisė sė kėshillit, si dhe procesverbalet e mbledhjeve tė kėshillit dhe tė kryesisė;

c) siguron zbatimin e vendimeve tė kėshillit tė qarkut dhe tė kryesisė sė tij;

ē) nė pėrputhje me tematikėn e mbledhjeve tė kėshillit tė qarkut dhe tė kryesisė pėrgatit raportet, projektvendimet dhe materialet e tjera tė nevojshme;

d) drejton administratėn e kėshillit tė qarkut dhe pėrgjigjet para kėshillit pėr funksionimin e saj;

dh) emėron dhe shkarkon personelin e administratės sė kėshillit tė qarkut, pėrveē rasteve tė parashikuara ndryshe nė ligjin nr.8549, datė 11.11.1999 "Statusi i nėpunėsit civil";

e) garanton kryerjen e funksioneve qė i janė dhėnė me ligj kėshillit tė qarkut;

ė) merr masa dhe siguron funksionim normal tė tė gjitha strukturave tė kėshillit, tė mbledhjeve tė kėshillit dhe tė kryesisė sė tij;

f) ushtron kompetenca tė tjera qė i ngarkohen atij me ligj, nga kėshilli i qarkut ose nga kryesia e tij.

2. Nė ushtrimin e kompetencave tė tij, kryetari i kėshillit tė qarkut nxjerr urdhra me karakter individual.

3. Nė mungesė tė kryetarit, funksionet e tij kryhen nga zėvendėskryetari.

 

Neni 61

Sekretari i kėshillit tė qarkut

 

Sekretari i kėshillit tė qarkut kryen detyrat e tij njėlloj me ato tė sekretarit tė kėshillit komunal ose bashkiak, tė pėrcaktuara nė nenin 37 tė kėtij ligji.

 

Neni 62

Kufizimi i autoritetit tė qarkut

 

1. Vendimet e organeve tė qarkut nuk mund tė cėnojnė autonominė e komunave dhe bashkive pėrbėrėse.

2. Vendimet e organeve tė qarkut duhet tė synojnė shpėrndarjen sa mė tė drejtė tė burimeve dhe pėrfitimeve nė favor tė komunave dhe bashkive pėrbėrėse.

 

KREU X

RIORGANIZIMI I ADMINISTRATIVO-TERRITORIAL I PUSHTETIT VENDOR

 

Neni 63

Riorganizimi administrativo-territorial

 

Ndarja administrativo-territoriale nė fuqi mund tė riorganizohet me ose pa ndryshim kufijsh ekzistues tė njėsive tė qeverisjes vendore, nė pėrputhje me interesat ekonomike e sociale, traditėn, kulturėn, lidhjet tradicionale dhe vlera tė tjera vendore, pėr realizimin nė njė nivel mė tė lartė tė funksioneve nė pėrfitim tė bashkėsisė vendore ose pėr zbatimin e politikave tė zhvillimit vendor, rajonal dhe mė gjerė.

 

Neni 64

Riorganizimi me ndryshim kufijsh

 

Riorganizimi me ndryshim kufijsh bėhet kur:

a) njė njėsi e qeverisjes vendore ndahet nė mėnyrė tė plotė nė dy a mė shumė njėsi mė vete tė qeverisjes vendore;

b) dy ose mė shumė njėsi tė qeverisjes vendore shkrihen pėr tė formuar sė bashku nė territorin tyre njė njėsi tė vetme tė qeverisjes vendore;

c) njė pjesė e territorit tė njė njėsie tė qeverisjes vendore kalon nė territorin dhe administrimin e njė njėsie tjetėr tė qeverisjes vendore;

ē) kėrkohet njė kombinim i rasteve tė mėsipėrme.

 

Neni 65

Riorganizimi pa ndryshim kufijsh

 

Riorganizimi pa ndryshim kufijsh bėhet nė rastet e ndryshimit tė emėrtimit tė njėsisė sė qeverisjes vendore ose nė rastet  e ndryshimit tė vendndodhjes sė qendrės tė saj.

 

Neni 66

Mbėshtetja ligjore dhe propozuesi i riorganizimit

 

Riorganizimi i ndarjes administrativo-territoriale me ose pa ndryshim kufijsh bėhet me ligj tė veēantė.

 

Neni 67

Argumentimi dhe dokumentimi i riorganizimit nga propozuesi

 

Propozimi pėr riorganizimin e njė ose mė shumė njėsive tė qeverisjes vendore, pėr ēdo rast tė veēantė, i paraqitet Kuvendit sė bashku me kėto fakte dhe argumente:

a) Arsyet ekonomike, sociale, kulturore, demografike, administrative pėr nevojėn dhe avantazhet e riorganizimit.

b) Mėnyrat dhe materialet ose dokumentet e pėrdorura pėr informimin e publikut mbi riorganizimin dhe ēėshtjet qė lidhen me tė.

c) Mendimin e popullatės qė banon nė njėsitė e qeverisjes vendore qė do tė riorganizohen, si dhe mendimin “pro” dhe “kundėr” kėtij riorganizimi, sipas ēdo rasti tė veēantė nga subjekte ose grupe tė interesuara drejtpėrdrejt ose jodrejtpėrdrejt nė kėtė riorganizim.

ē) Mėnyrat e marrjes sė mendimeve nė mbledhje tė hapura, seanca kėshillimi me publikun, dėgjime publike, sondazhe opinioni tė ēertifikuara nga organe kompetente ose qendrim i shprehur nėpėrmjet referendumit vendor ose nė ndonjė mėnyrė tjetėr tė pėrshtatshme dhe tė besueshme.

d) Hartat administrativo-territoriale nė tė cilat pasqyrohen edhe ndryshimet qė rrjedhin  nga riorganizimi.

dh) Efektet e parashikuara tė karakterit ekonomik, financiar, social, demografik, si dhe detyrimet civile dhe administrative qė rrjedhin, mbarten ose ndahen.

e) Mėnyrat e parashikuara tė rregullimit tė ēėshtjeve financiare, pasurore, tė detyrimeve ndaj tė tretėve ose ndaj njėra-tjetrės tė njėsive tė qeverisjes vendore tė pėrfshira nė riorganizim.

 

Neni 68

Detyrimi pėr tė shprehur mendimin

 

1. Kėshillat komunalė, bashkiakė dhe tė qarqeve, qė janė tė pėrfshira drejtpėrdrejt nė riorganizim, si dhe kryetarėt e tyre japin mendimin e tyre zyrtar dhe, nėse ka, edhe mendimin “kundėr” tė njė pjesė tė kėshilltarėve tė kėshillit pėrkatės.

2. Kėshilli i Ministrave, kur ky i fundit nuk ėshtė propozues dhe institucione tė tjera shtetėrore qendrore qė nuk varen nga Kėshilli i Ministrave, tė interesuara pėr riorganizimin pėrkatės, japin mendimin e tyre tė argumentuar “pro”, “kundėr” ose “abstenim” ndaj  kėtij riorganizimi.

3. Organet e mėsipėrme japin mendimin brenda 60 ditėsh nga marrja e kėrkesės pėr shprehje mendimi nga ana e propozuesit.

 

Neni 69

Rregullimi i tė drejtave dhe detyrimeve tė njėsive tė riorganizuara

 

1. Nė ēdo rast, kur riorganizimi prek ēėshtje tė tė drejtave financiare, pasurore, tė detyrimeve ndaj tė tretėve dhe tė drejta tė tjera civile tė njėsive tė qeverisjes vendore, ato rregullohen sipas legjislacionit nė fuqi si tė drejta dhe detyrime tė personave juridikė, si rregull, nėpėrmjet marrėveshjes mes palėve.

2. Nė rast mosmarrėveshjesh pėr problemet e parashikuara nė pikėn 1 tė kėtij neni,  konfliktet zgjidhen nė rrugė gjyqėsore.

 

Neni 70

Garantimi i vazhdimit tė funksioneve bazė qeverisėse

 

1. Nė rastin e riorganizimit me ndryshim kufijsh, qė krijon njėsi tė reja tė qeverisjes vendore ose kur ky riorganizim shkakton papajtueshmėri tė mandatit tė shumicės sė anėtarėve tė kėshillit tė njėsisė sė qeverisjes vendore, tė cilės i largohet njė pjesė e territorit, nė kėto njėsi kryhen zgjedhje vendore tė pjesshme, sipas mėnyrave dhe afateve tė parashikuara nė Kodin Zgjedhor tė Republikės sė Shqipėrisė.

2. Organet e reja tė qeverisjes vendore, si dhe organet e tjera shtetėrore qendrore dhe vendore kompetente marrin menjėherė masat e nevojshme qė njėsitė e qeverisjes vendore tė krijuara ose tė prekura nga riorganizimi, tė funksionojnė normalisht, sipas kėtij ligji, duke garantuar kryerjen e shėrbimeve bazė publike pėr popullatėn pėrkatėse pėr periudhėn tranzitore.

 

KREU XI

DISPOZITA KALIMTARE  DHE TĖ FUNDIT

 

Neni 71

Zbatimi i ligjit


 Funksionimi i njėsive tė qeverisjes vendore sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė kėtė ligj realizohet nė pėrputhje me afatet kohore tė pėrcaktuara nė nenet e kėtij kreu.

 

Neni 72

Funksionimi dhe organizimi i njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Me hyrjen nė fuqi tė kėtij ligji, kėshillat komunale, bashkiake dhe qarqeve ushtrojnė tė drejtat dhe kompetencat e tyre tė plota pėr:

a) miratimin e vendimeve, urdhrave dhe urdhėresave pėr organizimin e tyre, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar nė kėtė ligj;

b) tė drejtėn e kompetencės fiskale;

c) tė drejtėn pėr tė ndėrmarrė nisma nė interes tė bashkėsive pėrkatėse;

ē) miratimin e rregulloreve dhe procedurave pėr personelin;

d) ushtrimin e ēdo tė drejte ose kompetence tjetėr tė pėrcaktuar nė kėtė ligj dhe ligje tė tjera qė kanė lidhje me pronėsinė dhe kryerjen e funksioneve.

2. Komunat, bashkitė dhe qarqet fitojnė pronėsinė mbi pronat vendore nė pėrputhje dhe sipas afateve tė pėrcaktuara me ligj tė veēantė.

3. Komunat, bashkitė dhe qarqet fitojnė pronėsinė mbi ndėrmarrjet publike, sipas afateve tė pėrcaktuara me ligj tė veēantė, si dhe ushtrojnė tė drejtėn pėr krijimin e personave juridikė, nė pėrputhje me kėtė ligj.  

4. Duke filluar nga 1 janari 2001, komunat dhe bashkitė janė tėrėsisht pėrgjegjėse pėr kryerjen e funksioneve tė veta tė mėposhtme:

I. Nė fushėn e infrastrukturės dhe shėrbimeve publike:

a) ndėrtimin, rehabilitimin dhe mirėmbajtjen e rrugėve me karakter vendor, tė trotuareve dhe shesheve publike;

b) sigurimin e ndriēimit tė mjediseve publike;

c) funksionimin e transportit publik urban;

ē) administrimin e varrezave dhe garantimin e shėrbimit tė varrimit;

d) shėrbimin e dekorit;

dh) administrimin e parqeve, lulishteve dhe zonave tė gjelbėruara publike;

e) grumbullimin, largimin dhe pėrpunimin e mbeturinave.

II. Nė fushėn e shėrbimeve me karakter social, kulturor e sportiv:

a) ruajtjen dhe zhvillimin e vlerave kulturore dhe historike vendore, organizimin e veprimtarive dhe administrimin e institucioneve pėrkatėse;

b) organizimin e veprimtarive sportive, ēlodhėse e argėtuese dhe administrimin e institucioneve pėrkatėse;

c) shėrbimin social dhe administrimin e institucioneve si ēerdhet, azilet, shtėpitė e fėmijėve, etj.

III. Nė fushėn e zhvillimit ekonomiko-vendor:

a) pėrgatitjen e programeve tė zhvillimit ekonomiko -vendor;

b) ngritjen dhe funksionimin e tregjeve publike dhe tė rrjeteve tregtare;

c) zhvillimin e biznesit tė vogėl, si dhe zhvillimin e veprimtarive nxitėse si panaire, reklama nė vende publike etj;

ē) organizimin e shėrbimeve nė mbėshtetje tė zhvillimit ekonomik vendor si informacioni, struktura dhe infrastruktura pėrkatėse;

d) shėrbimin veterinar;

dh) ruajtjen dhe zhvillimin e pyjeve, kullotave dhe burimeve natyrore me karakter vendor.

5. Duke filluar nga 1 janari 2002, komunat dhe bashkitė janė plotėsisht pėrgjegjėse pėr kryerjen e funksioneve tė veta tė mėposhtme:

I. Nė fushėn e infrastrukturės dhe shėrbimeve publike:

a) furnizimin me ujė tė pijshėm;

b) funksionimin e sistemit tė kanalizimeve tė ujėrave tė bardha, tė ujėrave tė zeza dhe tė kanaleve mbrojtėse tė zonave tė banuara;

c) planifikimin urban, menaxhimin e tokės dhe strehimin, sipas mėnyrės sė pėrcaktuar me ligj, me pėrjashtim tė kompetencės pėr miratimin e shesheve dhe lejeve tė ndėrtimit, e cila i kalon komunave dhe bashkive nga 1 janari 2001.

II. Nė fushėn e rendit dhe tė mbrojtjes civile:

a) Ruajtja e rendit publik pėr parandalimin e shkeljeve administrative dhe garantimin e zbatimit tė akteve tė komunės ose bashkisė;

b) mbrojtja civile.

6. Duke filluar nga 1 janari 2002, me ligj do tė pėrcaktohet masa dhe mėnyra e ndarjes sė funksioneve dhe kompetencave tė pėrbashkėta tė mėposhtme:

a) Funksionimi i arsimit parashkollor dhe parauniversitar;

b) funksionimi i sistemit tė shėrbimit parėsor shėndetėsor dhe mbrojtjes sė shėndetit publik;

c) kujdesi social, zbutja e varfėrisė dhe garantimi i funksionimit tė institucioneve pėrkatėse;

ē) funksione tė caktuara pėr rendin publik dhe mbrojtjen civile;

d) mbrojtja e mjedisit.

7. Komunat dhe bashkitė do tė ushtrojnė edhe funksione tė tjera, tė ndara sipas mėnyrės sė pėrcaktuar me ligj.

8. Jo mė vonė se 1 janari 2001, qarqet  kryejnė tė gjitha funksionet dhe  ushtrojnė tė gjitha kompetencat e dhėna me kėtė ligj.

 

Neni 73

Kompetencat fiskale tė njėsive tė qeverisjes vendore

 

1. Duke filluar nga 1 janari 2001, komunat, bashkitė dhe qarqet ushtrojnė tė drejtėn e vendosjes sė taksave dhe tarifave vendore, tė pėrcaktuara me ligj tė veēantė.

2. Duke filluar nga 1 janari 2001, komunat, bashkitė dhe qarqet kanė autonomi tė plotė pėr vendosjen e tarifave vendore pėr kategoritė e mėposhtme:

a) Tarifa pėr shėrbimet publike;

b) tarifa pėr pėrdorimin e tė mirave publike, me pėrjashtim tė atyre qė prodhohen nga pushteti qendror;

c) tarifa administrative pėr licenca, autorizime, certifikata dhe dokumentacionin zyrtar.

3. Komunat, bashkitė dhe qarqet ushtrojnė tė drejtėn e tjetėrsimit dhe dhėnies nė pėrdorim tė pronave dhe pėrdorimin e tė ardhurave qė krijohen nė pėrputhje me ligjet pėrkatėse tė pronave vendore. 

4. Duke filluar nga 1 janari 2002, komunat, bashkitė dhe qarqet kanė tė drejtė tė kėrkojnė kredi pėr investime nė pėrputhje me procedurat dhe kriteret e pėrcaktuara me ligj tė veēantė.

5. Duke filluar nga 1 janari 2002, komunat, bashkitė dhe qarqet kanė tė drejtė tė marrin financime, tė pėrcaktuara me ligj tė veēantė, nga burimet e mėposhtme:

a) Transferta tė pakushtėzuara tė pėrgjithshme dhe barazuese;

b) ndarja e taksave kombėtarė;

c) transferta tė kushtėzuara pėr arritjen e objektivave kombėtarė;

ē) fonde tė trasferuara nga pushteti qendror komunave, bashkive dhe qarqeve pėr kryerjen e funksioneve tė deleguara.

6. Duke filluar nga 1 janari 2001, kėshillat komunalė, bashkiakė dhe tė qarqeve  miratojnė buxhetin e tyre, duke u bazuar nė parimin e autonomisė vendore dhe standardet unike kombėtare tė kontabilitetit me deficit buxhetor zero.

7. Duke filluar nga 1 janari 2001, komunat, bashkitė dhe qarqet institucionalizojnė kontrollin e brendshėm financiar.

8. Duke filluar nga 1 janari 2001, komunat dhe bashkitė derdhin kontributet e tyre nė buxhetin e qarkut.

 

Neni 74

Detyrat e Kėshillit tė Ministrave

 

1. Ngarkohet Kėshilli i Ministrave pėr hartimin e projektligjeve dhe akteve nėnligjore me qėllim respektimin e afateve tė pėrcaktuar nė kėtė kre.

2. Ky detyrim realizohet nėpėrmjet njė procesi bashkėpunimi dhe kėshillimi me pėrfaqėsuesit e njėsive tė qeverisjes vendore, bashkėsitė vendore dhe shoqėrinė civile nė pėrgjithėsi.

 

Neni 75

Shkrirja e kėshillave tė rretheve

 

1. Kėshillat e rretheve shkrihen nė datėn e kryerjes sė zgjedhjeve vendore tė vitit 2000. Administrata e kėshillit tė rrethit kalon nė varėsi tė prefektit.

2. Prefekti ėshtė pėrgjegjės pėr kryerjen e funksioneve tė ish-kėshillave tė rretheve tė cilat nuk i janė transferuar komunave dhe bashkive sipas kėtij kreu. 

 

Neni 76

Shfuqizime

 

Me hyrjen nė fuqi tė kėtij ligji, ligji nr. 7572, datė 10.6.1992 “Pėr organizimin dhe funksionimin e pushtetit lokal”, me ndryshimet dhe plotėsimet e mėvonshme dhe ēdo dispozitė tjetėr qė bie nė kundėrshtim me tė, shfuqizohen.

 

Neni 77

Hyrja nė fuqi

 

Ky ligj hyn nė fuqi 15 ditė pas botimit nė Fletoren Zyrtare.

 

Shpallur me dekretin nr.2729, datė 7.8.2000 tė Presidentit tė Republikės sė Shqipėrisė, Rexhep Meidani.