Vendim

Nr.2, datė 16.9.2009

 

PĖR MIRATIMIN E PĖRBĖRJES DHE PROGRAMIT POLITIK TĖ KĖSHILLIT TĖ MINISTRAVE

 

Nė mbėshtetje tė neneve 96,97,98 dhe 78 tė Kushtetutės, bazuar mė dekretin e Presidentit tė Republikės nr.6244, datė 14.9.2009 “Pėr emėrimin e Kėshillit tė Ministrave,

 

KUVENDI

I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ

 

VENDOSI:

 

I. Miratohet pėrbėrja e Kėshillit tė Ministrave si mė poshtė:

1. Zoti Sali Berisha, Kryeministėr

2. Zoti Ilir Meta, Zėvendėskryeministėr dhe Ministėr i Punėve tė Jashtme

3. Zonja Majlinda Bregu, Ministre e Integrimit

4. Zoti Lulzim Basha, Ministėr i Brendshėm

5. Zoti Arben Imami, Ministėr i Mbrojtjes

6. Zoti Ridvan Bode, Ministėr i Financave

7. Zoti Dritan Prifti, Ministėr i Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės

8. Zoti Bujar Nishani, Ministėr i Drejtėsisė

9. Zoti Sokol Olldashi, Ministėr i Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit

10. Zoti Myqerem Tafaj, Ministėr i Arsimit dhe Shkencės

11. Zoti Petrit Vasili, Ministėr i Shėndetėsisė

12. Zoti Spiro Ksera, Ministėr i Punės, Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta

13. Zoti Genc Ruli, Ministėr i Bujqėsisė, Ushqimit dhe Mbrojtjes sė Konsumatorit

14. Zoti Ferdinand Xhaferi, Ministėr i Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve

15. Zoti Fatmir Mediu, Ministėr i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit tė Ujėrave

16. Zoti Genc Pollo, Ministėr Shteti pėr Reformat dhe Marrėdhėniet me Kuvendin

II. Miratohet Programi Politik i Kėshillit tė Ministrave, sipas tekstit bashkėlidhur kėtij vendimi.

III.Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė.

 

Kryetare

Jozefina Topalli (Ēoba)